piątek, 11 stycznia 2013

Suchedniowska Fabryka Odlewów (3)


Suchedniowska Fabryka Odlewów w roku 1922 posiadała liczne składy w kraju i za granicą, co świadczyło o jej prężnym działaniu. Co ciekawe, całą firmą zarządzała grupka urzędników.
Starke w otoczeniu urzędników fabryki.
"Zarząd Tow. Akc. „Suchedniowskiej Fabryki Odlewów”, zapatrując się zdrowo na sprawę, nie dąży do wytwarzania nadmiernych zysków i obraca je w dużej części na nowe inwestycje, z drugiej jednak strony ujawnia wielce obywatelskie i humanitarne dążności w celu poprawy bytu swych pracowników. Przy poparciu właśnie Zarządu Towarzystwa powstał przy fabryce sklep p. n. „Kooperatywa”, pozytem wszyscy pracownicy fabryczni korzystają z bezpłatnej pomocy lekarskiej i łaźni. Obecnie zaś Zarząd rozpoczął budowę wzorowych kolonji robotniczych, uwzględniając wszelkie nowoczesne urządzenia.
Jednem słowem Zakłady Suchedniowskie tak pod względem doskonałości swych wyrobów, jak nie mniej nowożytnych urządzeń fabrycznych i stosunków pomiędzy pracodawcą a robotnikami może służyć za wzór dla wielu zakładów tego rodzaju.
Towarzystwo Akc. „Suchedniowskiej Fabryki Odlewów” posiada składy w Warszawie (ul. Graniczna 12), w Łodzi (ul. Kościuszki 35), w Radomiu (ul. Lubelska 9) i w Krakowie (Pl. Dominikański 4) niezależnie od tego posiada własne agentury w Lublinie – 3-go Maja; we Lwowie Stanisław Felzenhart – Jabłonowskich 40. Od szeregu lat Fabryka Suchedniowska poza rynkami krajowemi zbywała swe wyroby za granicą w Rosji, na Ukrainie, Litwie i t. d. obecnie na Węgrzech i w Rumunji.
Głównym kierownikiem całego przedsiębiorstwa i prezesem Zarządu Towarzystwa jest p. inż. Stanisław Starke, członkami zaś Zarządu pp. Henryk Bruner, Tadeusz Jermułowicz, dyrektorem Zarządu pan Szymon Starke a vice-dyrektorem p. Tadeusz Szwais".(tekst oryginalny)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz