niedziela, 22 października 2023

PORAŻKA ORLICZA W PIŃCZOWIE

Orlicz przegrał kolejny mecz, tym razem na wyjeździe w Pińczowie z Nidą 2:3. Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana, jednak żadna z drużyn nie była w stanie znaleźć drogi do bramki rywali. Po zmianie stron, sytuacja diametralnie się zmieniła. Pierwszego gola strzelili gospodarze. Jednak odpowiedź Orłów była błyskawiczna. Dzięki golom Romana Bratasha i Bunyoda Turgunboeva biało-niebiescy odrobili straty i objęli prowadzenie. Niestety, to gospodarze mieli ostatnie słowo. Najpierw wyrównali wynik z rzutu karnego, a później, gdy biało-niebiescy grali w osłabieniu, zdobyli decydującą bramkę. W 81. minucie Jakub Przeworski otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, a w doliczonym czasie gry Marek Banaczkowski otrzymał czerwoną kartkę. Mimo porażki, należy docenić determinację i zaangażowanie zawodników Orlicza, którzy byli bardzo blisko zdobycia punktów. W kolejnym meczu Orlicz zmierzy się z Góralem Górno, w którym będą mieli kolejną szansę na odniesienie zwycięstwa. Trzymamy kciuki za naszą drużynę!
Nida - Orlicz 3:2 (0:0)
1:0 Mateusz Madej (47')
1:1 Bunyod Turgunboev (70')
1:2 Roman Bratash (77')
2:2 Jakub Buczak (80' k.)
3:2 Mateusz Madej (90'+1')
Orlicz: Vitaliy Onopko - Jakub Przeworski, Marek Banaczkowski, Michał Bator, Mateusz Misztal - Michał Tomasik, Bunyod Turgunboev, Jan Bilski, Patryk Zygmunt, Roman Bratash (76' Kacper Sikora) - Damian Kita