wtorek, 19 września 2023

STOWARZYSZENIE GRUPA INICJATYWNA POD PRĄD DZIĘKUJE!!!

Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD to dynamiczna organizacja, która swoją działalność rozpoczęła we wrześniu 2016 roku. Od tego czasu zyskała uznanie jako aktywna i zaangażowana instytucja, dedykująca się różnym inicjatywom. Jednym z ich najbardziej prestiżowych osiągnięć jest organizacja ogólnopolskich konferencji naukowych, których już odbyło się siedem.
Ostatnia konferencja, zatytułowana "Tworzywo żywe – dziedzictwo jako nieprzerwana opowieść o nas samych," jeszcze nie zdążyła wygasnąć w pamięci, a już członkowie Stowarzyszenia myślą o następnej. To świadczy o ich nieustającym zapałem do dzielenia się wiedzą i tworzenia przestrzeni do naukowej dyskusji.
Należy zwrócić uwagę na to, że tematyka konferencji jest niezwykle intrygująca. "Tworzywo żywe" sugeruje skupienie na dziedzinach związanych z biologią, medycyną czy ekologią, podczas gdy "dziedzictwo jako nieprzerwana opowieść o nas samych" wskazuje na analizę naszej historii, kultury i tożsamości jako czynniki wpływające na naszą teraźniejszość i przyszłość. To z pewnością prowokujący temat, który zachęca do głębszych refleksji i interdyscyplinarnych dyskusji.
Jestem pewien, że sukces tej ostatniej konferencji nie byłby możliwy bez wsparcia i zaangażowania wielu osób, które przyczyniły się do jej organizacji. Dlatego Stowarzyszenie pragnie wyrazić serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu wydarzenia. To właśnie dzięki ich wysiłkom i pasji możliwe było stworzenie przestrzeni, w której eksperci mogli dzielić się wiedzą i inspiracją.
Dla Stowarzyszenia Grupa Inicjatywna POD PRĄD każda konferencja jest okazją do odkrywania nowych perspektyw, budowania współpracy i kształtowania przyszłości poprzez naukę. Ich zaangażowanie i nieustający entuzjazm pozostają źródłem inspiracji dla wszystkich zainteresowanych rozwijaniem wiedzy i tworzeniem społeczności naukowej.
Poniżej podziękowania:
Szanowni Państwo,
VII OGÓLNOPOLSKA, INTERDYSCYPLINARNA KONFERENCJA NAUKOWA pt. „Tworzywo żywe – dziedzictwo jako nieprzerwana opowieść o nas samych” przeszła do historii. Zanim zaczniemy planować kolejną edycję, kierujemy słowa wdzięczności do wszystkich, którzy aktywnie uczestniczyli w konferencji i na różne sposoby wspierali jej organizację. Przede wszystkim wyrazy wdzięczności i uznania kierujemy do Prelegentek i Prelegentów, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, wypełnili ten dzień swoją obecnością i słowem. W tym roku było to aż 14 osób:
- dr hab. prof. UJK Grzegorz Miernik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)
- mgr Grzegorz Michnowski (Wiejski Dom Kultury w Mostkach)
- dr Marek Jedynak (Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku)
- dr Nina Glińska (Narodowy Instytut Dziedzictwa, oddział w Kielcach)
- mgr Kinga Kędziora (Muzeum Zamkowe w Sandomierzu)
- dr Wiesława Rutkowska (Archiwum Państwowe w Kielcach)
- mgr Emilia Pstrągowska
- Jakub Kita (Koło Naukowe przy I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej pod opieka merytoryczna dr P. Kardysia)
- Marcin Janakowski (Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Skarżysku-Kamiennej Fundacja Wczoraj dla Jutra)
- mgr Paweł Kołodziejski (Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach)
- dr Kamil Szpunar (Muzeum Wsi Radomskiej)
- mgr Agnieszka Wlodarczyk-Mazurek (Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica")
- dr Justyna Rak-Staszewska (Towarzystwo Dawida Rubinowicza w Bodzentynie)
- mgr Marlena Zynger (wł. Ewa Bartkowiak z domu Marczewska) (Związek Literatów Polskich Oddział Warszawski)
Dziękujmy wszystkim Słuchaczkom i Słuchaczom, którzy tak licznie i z tak różnych, nierzadko odległych zakątków Polski. przybyli do Kuźnicy – Mieszkańcom i Przyjaciołom Suchedniowa, Szanownym Gościom, Młodzieży z suchedniowskich szkół wraz z nauczycielami, Seniorom – Każdej i Każdemu z Was z osobna – tylko dzięki Waszej obecności konferencja ma sens.
Za pomoc organizacyjną i wsparcie finansowe dziękujemy Samorządowi Suchedniów na czele panem Burmistrzem Cezarym Błachem, który objął konferencję patronatem honorowym.
Wyrazy wdzięczności i ukłony kierujemy do całego Zespołu Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" – za wspaniałą, komfortową dla prelegentów i słuchaczy przestrzeń, za obsługę techniczną i porządkową, za życzliwość...
Dziękujmy Marcin Medyński – prezesowi Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Skarżysku-Kamiennej za poprowadzenie konferencji, merytoryczne wprowadzenia i podsumowania, a także – co nie łatwe – nienachalne ale skuteczne i konsekwentne przestrzeganie dyscypliny czasowej.
Za wsparcie finansowe dziękujemy grantodawcom i sponsorom:
- Zarząd Powiat skarżyski
- Zarząd Województwa Świętokrzyskiego
- Bank Spółdzielczy w Suchedniowie
Z serca dziękujemy także Darczyńcom indywidualnym – Mieszkańcom i Przyjaciołom Suchedniowa. 
Już wkrótce wszystkie wykłady będzie można obejrzeć na kanale YT stowarzyszenia a za profesjonalne nagranie odpowiada Projekt.mamut w składzie:
- Milena Sieczka, Mat Sadza, Radek Ciura
Dziękujemy za fotorelacje i relacje medialne:
- Agnieszka Nowak
- Milena Sieczka
- Echo Dnia Skarżysko-Kamienna / Skarżysko-Kamienna Nasze Miasto Mateusz Bolechowski
- Nasz Suchedniów Szymon Piasta
Za poczęstunek dziękujemy Sylwii i Ani z Agroturystyka GreenVit Mostki
Dziękujemy i zapraszamy za rok!
Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz