czwartek, 5 sierpnia 2021

BĘDZIE PRZEBUDOWA PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH

Gmina Suchedniów uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę siedmiu przejść dla pieszych na drogach gminnych. 
Do końca października 2022 r. przebudowane zostaną przejścia dla pieszych: dwa przejścia na ul Kieleckiej w Suchedniowie (jedno z nich przy kaplicy), na ul. Kieleckiej w Suchedniowie (przy skrzyżowaniu z ul. Jasną), dwa przejścia na ul. Fabrycznej w Suchedniowie i dwa przejścia w Ostojowie. Wykonane zostanie również przejście na ul. Kościelnej.
Wysokość dofinansowania wyniesie 1,4 miliona zł, co stanowi 80% wartości zadania.
W ramach tych zadań wykonane zostaną prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w tym: zmiana organizacji ruchu, zmiana oznakowania poziomego i pionowego, przebudowa infrastruktury oświetleniowej oraz przebudowa odcinków dróg dojazdowych wraz z dojściami do przejść, w tym w szczególności przy szkołach oraz miejscach użyteczności publicznej, a także w miejscach newralgicznych i niebezpiecznych dla odbywającego się tam ruchu pieszego.
(źródło: UMiG)

53 komentarze:

  1. Czy droga wojewódzka o dużym natężeniu ruchu leżąca na terenie miasta jest drogą, na której miasto nie może przebudować przejścia dla pieszych?!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Skoro już wiesz, ze to droga wojewódzka to dlaczego nie zadasz pytania o przejścia do zarządcy tej drogi czy ŚZDW?
      Po drugie w tym roku rozpoczyna się przebudowa całej drogi 751 na terenie gminy. Projekt jest dostępny w necie, można poczytać, pooglądać.

      Usuń
    2. Następnym,razem trzeba tak zrobić,bo tu dyletanctwo i do rymu bucha z każdego kąta.

      Usuń
    3. Chodzi oczywiście o rady dla forumowiczów udzielane przez gminnego wujka dobra rada.

      Usuń
  2. To na Bugaju nie a na Fabrycznej dwa?

    OdpowiedzUsuń
  3. Na"szerokiej drodze"też by się przydało...

    OdpowiedzUsuń
  4. Na ulicy Powstańców na wyremontowanym odcinku już rozbierają fragment kostki. Czy to nie za szybko na naprawy

    OdpowiedzUsuń
  5. A co z przejściem na Bugaju z którego korzystają dzieci idące do Trójki? To chyba najbardziej newralgiczne miejsce, które włodarze miasta powinni mieć na uwadze!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a nic !!
      ważniejsze przejście przy kaplicy czy raczej inwestycji tamtejszej?

      Usuń
    2. To droga powiatowa, pytanie do radnego Tokarczyka. Będzie przebudowa chyba dwóch przejść - po szczegóły do niego.

      Usuń
  6. inwestycji która w błyskawiczny sposób uzyska kanalizacje....

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I będzie gdzie oddać starego zchorowanego. ......

      Usuń
    2. a widziała świnia niebo?na pewno nie będzie co łaska

      Usuń
  7. Nie najważniejsze te na Fabrycznej

    OdpowiedzUsuń
  8. Dwa na Fabrycznej i zero na Bugaju... Kto reprezentuje osiedle Bugaj w Radzie?

    OdpowiedzUsuń
  9. ".. W ramach tych zadań wykonane zostaną prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w tym: zmiana organizacji ruchu,". To co znaczy będzie teraz obowiązywał ruch lewostronny? Kupa szmalu jęk ba tuvh kilka przejść.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. będą nowe jednokierunkowe w całym Suchedniowie

      Usuń
  10. A do dnia dzisiejszego nie wróciły usunięte znaki zakazujące ruchu TIR-ów w godzinach nocnych.Wjazd do miasta ulicą Mickiewicza tj. od strony S-7 i ronda jest całodobowo wolny.Kto usunął te znaki i na jakiej podstawie?

    OdpowiedzUsuń
  11. kto nie wiemy ale ich przywrócenie to droga przez męke nie będzie łatwo ......

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. tiry rozwalą tą Mickiewicza i teraz i po jej planowanym remoncie,nie ma we wsi gospodarza panuje bezprawie i kolesiostwo.... wszystko po znajomości

      Usuń
    2. panuje bezprawie?// bo to polska mości Panie

      Usuń
    3. Czekamy na obiecaną wypowiedź radnego powiatowego w tej kwestii.

      Usuń
    4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

      Usuń
    5. Zrobiłem sobie objazd drogi 751 i znalazłem dwa znaki zakazu ruchu pojazdów pow. 10 t. w godz.: 22-6, obydwa zlokalizowane na wysokości skrzyżowania ul. Bodzentyńskiej z ul. Jasną (jeden w jedną stronę, drugi w przeciwną ulicy Bodzentyńskiej)- są to znaki dla cieżarówek jadących ul. Jasną i skręcających w Bodzentyńską. Pozostałe znaki to ograniczenia prędkości do 40 km/h dla samochodów cieżarowych i tych znaków jest kilka. Nie ma znaku ograniczającego ruch ciężarówek w nocy przy zjeździe z nowego ronda. Dzwoniłem w tej sprawie do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i inspektor z Wydziału Dróg i Inżynierii Ruchu na razie nie potrafił wyjaśnić dlaczego tak jest (był w terenie w związku z podtopieniami). Twierdził, że być może nowy projekt organizacji ruchu po powstaniu ronda nie przewiduje takiego znaku, jeśli zaś przewiduje to znak powinien w ciągu kilku dni się pojawić. Ma wyjaśnic sprawę i do mnie dzwonić w poniedziałek. Generalnie to gmina przedstawia propozycje dotyczące organizacji ruchu na swoim terenie, następnie są one opiniowane przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich, po czym zatwierdzane badź nie, albo zmieniane przez odpowiedni departament w Urzędzie Marszałkowskim. W poniedziałek napiszę co ustalił inspektor (zresztą bardzo miły człowiek), zadzwonie też do naszego burmistrza i dowiem się jak projektowała i opiniowała tę organizację ruchu nasza gmina.

      Usuń
    6. ciekawe co powie "nasz" burmistrz - czekamy na efekty oraz czy kiedyś policja zainteresuje sie tirami - wystarczy wyjść z komisariatu nie trzeba auta do tego

      Usuń
    7. jeśli ktoś z urzędu mieszkał by przy tej drodze to radiowóz by latał po 22giej jak kot z pęcherzem a póki mieszkają szaraki to guzik zdziałają

      Usuń
    8. Gmina przedstawi taki projekt, że ciężarówki nie będą mogły jeździć po drodze wojewódzkiej a ZDW oczywiście to klepnie, tak? Życzę powodzenia.
      Tak na marginesie w naszym komisariacie nie ma "drogówki", a ta powiatowa to ma chyba tylko jeden samochód bo ciągle płaczą, że "nic nie mogą".

      Usuń
    9. lepiej odpuścić i tak nic z tego nie będzie !!!
      zapomniałem że u nas w komisariacie jest tylko A.T

      Usuń
    10. Skoro znaki były i są(bezsensownie ustawione w środku miasta,zamiast na "rogatkach),to ktoś na tzw.wydrę bezczelnie je usunął.Przecież do licha ,ktoś za to odpowiada,a wiedzący inspektor wróci z terenu i może łaskawie coś powie.

      Usuń
    11. Znaki ograniczające dopuszczalny tonaż (10T) w godz. 22-6 nadal znajdują się także przy skrzyżowaniu Bodzentyńskiej i Mickiewicza. Sęk w tym że nikt ich nie przestrzega ani nie kontroluje ich przestrzegania.

      Usuń
    12. Te znaki,a dokładniej ci co je postawili w tym miejscu traktują tubylców niepoważnie,obrażając ich inteligencję.Jeżeli TIR wjedzie bez konsekwencji do miasta,bo nie zakazują mu tego znaki,to też bez konsekwencji musi je opuścić JADĄC PRZEZ MIASTO,więc znaki te są bezsensowne,bo TIR-y całodobowo,bezkarnie i legalnie mogą jeździć po mieście.Czy o to(nam,mieszkańcom)chodzi?

      Usuń
    13. Zakaz to zakaz. Jeśli przy nim nie ma wyłączeń to obowiązuje takim jakim jest. Przy suchedniowskich "tirowskich" nie ma wyłączeń dla tych co jak wiechali do miasta to mogą zakaz złamać i jechać dalej. Jeśli obowiązywałaby taka zasada to zakaz staje się kompletnie niepotrzebny. To jak z ograniczeniem prędkości. Obowiązuje od znaku i nie ma zasady że można go złamać bo wcześniej można było jechać szybciej.

      Usuń
    14. Na wjeździe do miasta znaków niema,więc jeżeli bez sensu stoją w centrum,to ktoś kto legalnie wjechał,bo znaków nie było,może bezkarnie wyjechać,bo się przecież nie zdematerializuje po ich zobaczeniu.Tym sposobem mimo pozornego zakazu całodobowa jazda TIR-ów przez Suchedniów jest dozwolona.

      Usuń
    15. Oczywiście jak ktoś dojedzie do zakazu wjazdu to też może jechać dalej bo wcześniej żaden znak go o tym nie informował. Ci za bzdura! Stąd się bierze łamanie wszelkich reguł/przepisów. Swobodna interpretacja na swoją korzyść. TIR po dojechaniu do zakazu musi zawrócić... a nie jechać dalej skoro już tyle przejechał.

      Usuń
    16. Tu nie ma sporu,oczywiście powinien zawrócić,tylko,że wraca jadąc znowu ciągle przez centrum miasta no i zawracanie TIR-em,to karkołomny manewr,więc ogół jedzie dalej nie zważając na znaki.

      Usuń
    17. To celowe działanie rodzimych działaczy pisu. Dzięki temu maja co komentować i przykrywają aferę z własną radną z suchedniowa głosującą przeciw własnej partii. To pis rządzi w województwie i odpowiada za znaki na drodze wojewódzkiej. Z dyskusji rozumiem że ktoś je celowo zdjął. I ktoś ich nie uzupełnił. Tym ktosiem jest zarządca drogi podległy pisowi.

      Usuń
    18. Czytając to wszystko jako przypadkowy ktoś stwierdzam, że jest tu bałagan. Miasto nie jest przyjazne zarówno mieszkańcom jak i przyjezdnym. Inni mają baseny, parki, cuda wianki a u nas ciągle dziadostwo.

      Usuń
  12. Złote przejścia.

    OdpowiedzUsuń
  13. jeśli znak przy rondzie pojawi się w tym roku osobiście przyzdobię go kwiatami,powodzenia ....

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Musimy przestać dać się wałować.W końcu za organizację "codziennego bytu" w różnych obszarach płacimy wszyscy niemało.

      Usuń
    2. trza po widły sięgnąć i na prezydium !!!

      Usuń
    3. Nie rób Wsi a od Tak taka to 3 Ch... W bok

      Usuń
    4. wieś to już tu jest i to zrujnowana

      Usuń
  14. A może, do czasu jakiejś prawdziwej obwodnicy, wprowadzić na Bodzentyńskiej na odcinku od Jasnej do Mickiewicza dla TIRów ruch jednokierunkowy? Od strony Michniowa do ronda po Bodzentyńskiej i Mickiewicza. W przeciwnym kierunku Kielecką i Jasną?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tranzytowy ruch TIR-ów powinien odbywać się drogą S-7!Ruch przez Suchedniów i"rozjeżdżanie miasta"jest darmowy.Natomiast za każdy przejazd odcinka S-7 trzeba zapłacić.

      Usuń
    2. i uważać na ITD która stacjonuje na stacji LOTO.

      Usuń
    3. Już środa.Czy miły inspektor wrócił już z terenu podtopień i wypowiedział się w sprawie zlikwidowanego oznakowania?Informacja miała być podana w poniedziałek.To oczywiście pytanie do Pana radnego Tokarczyka.

      Usuń
    4. Niestety! Czekałem do dziś i bezskutecznie. Jutro zadzwonię i będę dalej drążyć temat. Jestem juz po rozmowie z burmistrzem, ale więcej napiszę jutro kiedy będę mieć też (mam taka nadzieję) informacje ze ŚZDW.

      Usuń
    5. Ta propozycja o podzieleniu ruchu TIR zawarta we wpisie z 7 sierpnia 11:33,jest jak najbardziej sensowna i prosta do wprowadzenia(oczywiście nie dla naszych włodarzy.To niemożliwe,bo to itp,itd,itp...)

      Usuń
    6. Dziś rozmawiałem z inpektorem ze ŚZDW i dowiedziałem się że znaki zostały zdjęte przez wykonawcę ronda i nie zostały powieszone mimo, że powinny znaleźć się na swoim miejscu. Do końca przyszłego tygodnia znaki powinny znaleźć się na swoich miejscach jeśli nie powieszone przez wykonawcę to przez ŚZDW. Rozmawiałem też o przeniesieniu ruchu wielkotonażowego z centrum miasta na stałe. Szansa na budowę obwodnicy na razie jest zablokowana remontem drogi 751. W przyszłości (nie wiadomo jak odległej) to będzie możliwe. Ja uważam, że remont drogi 751 to doskonała okazja do zmiany organizacji ruchu i wyprowadzenia ruchu ciężkich pojazdów z centrum Suchedniowa na stałe. Dlaczego? Ano dlatego, że remont i tak wymusi czasowe drogi alternatywne - objazdy. Można w tym czasie znależć stałą alternatywę dla ulic Bodzentyńskiej i Mickiewicza w Suchedniowie do wyprowadzenia ruchu wielkotonażowego z centrum miasta na trasę S7. Każda inna lokalizacja będzie lepsza niż samo centrum największego miasteczka na przebiegu drogi 751. Pewnie będzie się to wiązało z koniecznością zmiany klasyfikacji jakiejś drogi z gminnej albo powiatowej (na pewnym odcinku) na wojewódzką i być może remontem jej nawierzchni by sełniała normy techniczne dla drogi wojewódzkiej. Zdecydowanie warto to zrobić. Prędzej czy później ruch wielkotonażowy zniknie z centrum Suchedniowa tak jak znikł z centrów innych miast w Polsce. Ze względu na bezpeiczeństwo mieszkańców, ekologię i ze wzgledów ekonomicznych(jazda tirami patelniami przez centra miast to koniecznośc stania na skrzyżowaniach w korkach itp. spowolnienie transportu) to nieuchronne. Po co więc robić tymczasowe roziązania, jak można zrobić coś co będzie rozwiązywać problem docelowo.

      Usuń
    7. Każde rozwiązanie do czasu budowy obwodnicy (nie wiadomo kiedy) będzie rozwiązaniem tymczasowym. Znając chęci naszych lokalnych władz do rozwiązania problemu TIRów w centrum Suchedniowa alternatywna droga na czas remontu będzie tym najkrócej trwającym rozwiązaniem czasowym... po czym ruch wróci jak przed remontem. Jeśli Państwo śledzicie wiadomości dot. ścieżki rowerowej to zwróciliście uwagę iż droga 751 w Suchedniowie ma być jej częścią. Jak dla mnie jest to wystarczający powód by ze względów bezpieczeństwa ograniczyć ruch samochodowy na tej drodze... nie zapominając o rozwiązaniu ruchu jednokierunkowego dla dużego tonażu.

      Usuń
    8. Trudno znaleźć określenie na postawę niechęci i przyczyny swoistej niemocy miejscowej władzy,jaką ta okazuje w rozwiązaniu tego problemu.A może została udzielona komuś promesa na utrzymywanie takiego stanu rzeczy.

      Usuń
    9. Dziękujemy za informacje w kwestii usuniętych znaków.To,że firma-wykonawca samowolnie organizuje nam nowe zasady ruchu w mieście świadczy o niej i o tych co odebrali rondo bez właściwego oznakowania jak najgorzej.A tak,patrząc na to racjonalnie,wydaje się,że nie było to tylko zwykłe niedopatrzenie.

      Usuń