piątek, 6 listopada 2020

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "SUCHEDNIÓW?NATURALNIE!"

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, KONKURS FOTOGRAFICZNY "SUCHEDNIÓW? NATURALNIE!" został rozstrzygnięty. 
W konkursie wzięło udział 24 Uczestniczek i Uczestników w wieku od 11 do 64 lat, którzy zgłosili łącznie 130 fotografii, w tym 87 w kategorii PRZYRODA I KRAJOBRAZ oraz 43 fotografie w kategorii MOMENTY.
Konkurs został ogłoszony w styczniu 2020 r. a jego celem konkursu była promocja Gminy Suchedniów poprzez odkrywanie, upowszechnianie i eksponowanie walorów Suchedniowa poprzez fotografię. W konkursie mogły wziąć udział osoby pełnoletnie oraz dzieci i młodzież za pisemną zgodą rodziców. Zdjęcia konkursowe musiały być wykonane samodzielnie na terenie Gminy Suchedniów w roku 2020 w technice cyfrowej, wcześniej niepublikowane, powstałe bez ingerencji graficznej.
Na skutek ograniczeń epidemiologicznych i powszechnej izolacji obrady JURY zaplanowane na 30 października 2020 r. nie mogły odbyć się w normalnych warunkach, spotkania przeniesione zostały w przestrzeń wirtualną, dlatego wyniki zostają podane do wiadomości z kilkudniowym opóźnieniem. Bardzo przepraszamy za tą niedogodność i jednocześnie dziękujemy Uczestniczkom i Uczestnikom za cierpliwość i wyrozumiałość. Zapewniamy, że mimo utrudnień, wybór najlepszych fotografii poprzedzony został żywą dyskusją, rozmową, a nawet sporem. 
Typy zgłoszone przez Jurorki i Jurorów były tak różne, jak i sami Wybierający. W JURY konkursowym zasiedli bowiem przedstawiciele dwóch suchedniowskich DYNASTII ARTYSTÓW – MUSIAŁÓW I MIERNIKÓW:
pani Koleta Miernik https://silvermb.pl/portfolio/
Dziękujemy JURY za szerokie i profesjonalne spojrzenia, a także ogromną życzliwość, przychylność i uważność w ocenie. 
Informujemy, że planowana na listopad 2020 r. wystawa prac konkursowych odbędzie najprawdopodobniej wiosną 2021 r. Wszyscy mamy nadzieję, że tak będzie.
Mamy także nadzieję, że będzie to okazja do spotkania i rozmowy o fotografii, wymiany doświadczeń i dyskusji z Szanownym Jury. 
Z przyjemnością prezentujemy Autorów najlepszych zdjęć oraz ich dzieła. 
KATEGORIA: PRZYRODA KRAJOBRAZ 
I NAGRODA (375 zł)
Agnieszka Maślak
„Mostki piąta rano”
Nagroda dla serii 3 fotografii - za pomysł i wrażliwość. Te zdjęcia to klasyka fotografii przyrody, dobre technicznie i merytorycznie. Nie są to przypadkowe ujęcia, widać w nich wysiłek i świadome, planowane i przemyślane działanie.
Autorka zauważyła najpierw to miejsce, wybrała odpowiedni moment i zadała sobie trud, aby właśnie wtedy tam być. Kadr, ostrość, klimat i atmosfera na poziomie profesjonalnym. 
II NAGRODA (250zł)
Mateusz Bolechowski
„Dwa Dna, robi się groźnie”
Za malarskość, za dostrzeżenie i uchwycenie unikalnego światła, za „refleks” – za użycie aparatu we właściwym momencie (bardzo ulotnym!) 
III NAGRODA (125 zł)
Zofia Maciejczyk
„Motyl”
Za spostrzegawczość. Za dostrzeżenie spójności formy (płatki kwiatów i skrzydła motyla). Nietypowe, niebanalne, nieoczywiste ujęcie. 
WYRÓŻNIENIA (UPOMINKI RZECZOWE) – w kolejności alfabetycznej
Anna Kwaśniewska-Maciejczyk
„Suchedniów z najlepszej perspektywy”
Za „błysk myślenia”, oryginalną perspektywę, dobry kadr. 
Mikołaj Mik
„Jesień”
Za ciekawą, nietypową, interpretację tematu PRZYRODY, która jest tu na drugim planie.
Zdjęcie ku refleksji – nawiązuje do historii regionu, budzi skojarzenia z przemysłem i COP.
Za spójność kolorystyki, kompozycji i światła. 
Wiktoria Wiaderny
„Magiczna chwila”
Za uchwycenie krajobrazu i wyjątkowo pięknej pogody, dobrą symetrię oraz podkreślenie symbolicznej sylwetki człowieka w odniesieniu do ogromu natury.
Za dostrzeżenie światła, korespondencję planów, dobrą kompozycję oraz uwzględnienie człowieka w przestrzeni fotografii. 
KATEGORIA MOMENTY 
I NAGRODA (375 zł) 
Radosław Kowalik
„Na polu u Kopra”
Za reporterską wrażliwość, umiejętność patrzenia na rzeczywistość „reporterskim okiem” – ludzie pracy, w naturalnych warunkach, ciekawe portery, dodatkowo wzbogacone o atrybuty. Zdjęcia są także dobre technicznie, portrety. Reporterska seria na profesjonalnym poziomie. 
II NAGRODA (250 zł)
Justyna Król
„Umęczona Pol(s)ko”
Za pomysł i kompozycję, za intencję, za symboliczną wymowę „martwoty” i pustki, za „dobry kierunek” myślenia o fotografii 
III NAGRODA (125 zł)
Agnieszka Maślak 
„Nasze pierwsze, samodzielne zabawki”
Zdjęcie nawiązujące do obecnej sytuacji. Mimo braku ostrości fotografii – widać dobry kontakt fotografa z osobami na zdjęciu. 
WYRÓŻNIENIA (UPOMINKI RZECZOWE) – w kolejności alfabetycznej
Michał Gałczyński
„Włodek”
Za odwagę fotografowania człowieka.
Człowiek przy codziennej pracy, bez pozowania – fotografia ma wymiar zdjęcia reporterskiego, ilustruje realia życia i pracy. 
Izabela Niemiec
„Nie cyckamy się …”
Za próbę innego, reporterskiego, spojrzenia na wydarzenie poprzez element, który jest z nim związany oraz tło.
Inna perspektywa relacji z wydarzenia. Dostrzeżenie potencjału w multiplikacji przedmiotów i kolorystyce. 
Gratulujemy Autorkom i Autorom nagrodzonych zdjęć, wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i życzymy aby fotografia była dla Was źródłem prawdziwej radości i sposobem odkrywania świata. 
Zapraszamy do skorzystania z konsultacji indywidualnych z panią Hanną Musiałówną, która deklaruje gotowość pomocy i indywidulnej informacji zwrotnej dla wszystkich Uczestniczek i Uczestników konkursu. Zaintersowanych zapraszamy do kontaktu mailowego: hanna.musial@gmail.com 
(źródło: UMiG)














1 komentarz:

  1. 33 year old Mechanical Systems Engineer Jilly Hucks, hailing from Baie-Comeau enjoys watching movies like Nömadak TX and hobby. Took a trip to Town Hall and Roland on the Marketplace of Bremen and drives a Gordini Type 24S. zobacz post

    OdpowiedzUsuń