niedziela, 13 września 2020

ZŁOTO I SREBRO WIKTORII DĄBCZYŃSKIEJ NA MISTRZOSTWACH POLSKI

W Białymstoku zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w badmintonie. Bardzo dobrze spisały się zawodniczki Orlicza. Najlepiej, zgodnie z oczekiwaniami wypadła Wiktoria Dąbczyńska w kategorii młodzieżowców, która wywalczyła dwa medale. Złoty i tytuł mistrzyni Polski w singlu oraz srebrny i tytuł wicemistrzyni Polski w deblu. Mogło być lepiej, ale kontuzja partnerki w deblu, nie pozwoliła na dokończenie finału. O krok od medalu była Izabela Pajek w mikście, ale miała pecha ponieważ w drabince trafiła na parę, która później zdobyła tytuł mistrzowski.
Jedyna juniorka Aleksandra Pająk w singlu i deblu dotarła do ćwierćfinałów, ale niestety nie udało jej się przebić do strefy medalowej. Szkoda zwłaszcze, że w singlu trafiła na późniejszą mistrzynię Polski.
Wyniki młodzieżowców:
gra pojedyncza
Wiktoria Dąbczyńska - Karolina Władzińska (AZSAGH Kraków) 2:0 (21:13, 21:8)
gra podwójna
Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska (SKB Suwałki) (3:8 kontuzja Goszczyńskiej)
Izabela Pajek/Agnieszka Szymaszek (AZSAGH) - Wiktoria Adamek (Ząbkowice)/Oliwia Socha (Chojnik) 1:2 (23:21, 16:21, 18:21)
gra mieszana
Pajek/Adrian Jaśkowiak (Baranowo) - Paweł Śmiłowski (Hubal)/Magdalena Świerczyńska (Warszawa) 0:2 (7:21, 10:21)
Wyniki juniorów:
Aleksandra Pająk - Anastasiya Khomich (Suwałki) 0:2 (13:21, 7:21)
Pająk/Zuzanna Luban (Lubliniec) - Zuzanna Jankowska (Kędzierzyn Koźle)/Zofia Tomczak (Warszawa) 0:2 (14:21, 19:21)