niedziela, 20 września 2020

DWA ZŁOTE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI W BADMINTONIE!!!

W Białymstoku w dniach 17-20 września zostały rozegrane 56. Indywidualne Mistrzostwa Polski w badmintonie. Bardzo dobrze zagrały reprezentantki Orlicza Wiktoria Dąbczyńska i Aleksandra Pająk zdobywając złoty medal i tytuł mistrzowski w deblu. Jest to pierwszy medal dla Orlicza suchedniowskiego debla w elicie. Ponadto Wiktoria sprawiła kolejną niespodziankę zdobywając drugi tytuł mistrzowski i oczywiście drugi złoty krążek w singlu. Co warto podkreślić Wiktoria i Aleksandra dopiero w półfinale i w finale straciły pierwsze sety. W decydującym pojedynku pokonały Olgę Miksza/Magdalenę Świerczyńską (ABRM Warszawa) 2:1 (21:19, 16:21, 21:18).
W singlu Wiktoria chociaż nie była rozstawiona, szła przez turniej jak burza. Nie straciła żadnego seta. Najcięższą przeprawę miała w półfinale, gdzie wygrała po ciężkiej walce z Anastasiyą Khomich (SKB Suwałki) 2:0 (28:26, 21:19). W finale okazała się lepsza od Joanny Rudna po przegraniu pierwszego seta 7:21 i kontuzji rywalki w drugim. Tydzień temu przez kontuzję partnerki Wiktoria oddała finał i zdobyła tylko srebro w deblu, tym razem los się odwrócił i złoto dla Wiktorii. Mało tego Orlicz zwyciężył w nieoficjalnej klasyfikacji medalowej! Gratulujemy naszym zawodniczkom złotych medali mistrzostw Polski!