czwartek, 1 czerwca 2017

Siatkarze przegrali w finale

Nie udało się wygrać Zdrowy Ty Orlicz w finale Pucharu Województwa Świętokrzyskiego w siatkówce. Fodder Kielce zwyciężył po pięciosetowej walce 3:2. Samo spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie, kto był to widział! Biało-niebieskim nie udało się wygrać, ale cieszyła ich gra. Orlicz zaczął bardzo dobrze, sporo wymian, dobrych zagrywek i piękna walka w końcówce dało zwycięstwo w pierwszym secie do 25 punktów.
Drugi set to koncert naszych siatkarzy, Karol Wróblewski i Artur Dudek punktowali rywali zagrywką aż miło było na to patrzeć - wygrywamy do 10. W trzecim secie rywale podjęli walkę i trwała wymiana piłek punkt za punkt, niestety końcówka należała do kielczan, którzy wygrali do 23. Czwarta odsłona to jeszcze większe emocje, na parkiecie walka od początku do końca i Fodder wygrywa na przewagi do 27. W decydującym piątym secie biało-niebiescy zaczęli zbyt nerwowo i zrobiło się 2:8 dla kielczan. Tej straty nie udało się odrobić, Orlicz ugrał tylko 10 punktów.
Hubert Wagner mówił "kto nie wygrywa meczu w trzech setach, przegrywa go w pięciu" i przebieg tego spotkania pasuje jak ulał do tych słów. Marek Działowski dziękuje zawodnikom za zaangażowanie, za pot i zdrowie zostawione na parkiecie nie tylko w tym meczu ale w całym sezonie. Dziękuje również wszystkim, a zwłaszcza Zdrowy Ty za pomoc dla drużyny. Osobne podziękowania kieruje do osób, które pomagały w obsłudze meczów oraz kierownictwa hali za możliwość podjęcia treningów.  A specjalne dla kibiców - wielkie dzięki za obecność!!!! Tym pucharowym meczem, biało-niebiescy zakończyli sezon siatkówki w hali. Teraz lato i czas na siatkówkę plażową.
Zdrowy Ty Orlicz - Fodder Kielce 2:3 (27:25, 25:10, 23:25, 27:29, 10:15)
skład: Jakub Garbala, Adrian Zatorski, Maciej Kosowski, Karol Wróblewski, Krystian Wrzesień, Artur Dudek, Marek Działowski, Michał Dziarmaga, Adam Adamczyk.