niedziela, 4 czerwca 2017

Nie będzie Świętojanek, ale w zamian...

W latach 80-tych ubiegłego stulecie w Suchedniowie zorganizowano pierwsze "Świętojanki", a więc około 30 lat temu. Impreza wpisała się na stale w kulturalny kalendarzyk naszego miasta i zyskała dużą popularność. Co prawda byli malkontenci, którzy narzekali na sztampowość, ale przecież nigdy nie dogodzi się wszystkim.

W tym roku "Świętojanek" nie będzie. W miejsce tej imprezy zostaną zorganizowane Dni Suchedniowa, od 30 czerwca do 2 lipca. Pewnie będą zwolennicy jak i przeciwnicy tych zmian, ale z pewnością pod względem marketingowym Suchedniów zyska. Imprezy związane z wiankami są organizowane praktycznie w każdej gminie, a więc nasza suchedniowska była jedną z wielu. Natomiast Dni Suchedniowa to jest produkt, który powinien się "sprzedać" bardzo dobrze. Sam przekaz medialny będzie przyciągał uwagę - Dni Suchedniowa. Wiele będzie zależało od gminy, jaki będzie program tej imprezy i czy na tyle atrakcyjny, że przyciągnie mieszkańców okolicznych miejscowości jak i turystów. Pisałem wielokrotnie na NS, że w ramach tych dni powinny być przeprowadzone imprezy jedyne w swoim rodzaju. Do zobaczenia na Dniach Suchedniowa.

4 komentarze:

 1. Mysle że jak dla mnie dni Suchedniowa to lipa i beznadziejny pomysł,zmieniac tak długą tradycje to jakas farsa i popelina .Widze że obecny burmistrz to tylko patrzy na własną kieszeń i nic więcej .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale radni będą mogli się wykazać przy grillu i kiełbaskach

   Usuń
 2. Zalewu nie ma, jest śmierdzący muł, aż dziw że D,NL,FIN,EST nocują na capmingu, 3 dniowe obchody dni miasta to dochód zla sklepów bo tak przez 1 dzień to więcej kramarze zarobili i budki z piwem niż sklepy

  OdpowiedzUsuń
 3. jak już chciał zmienić tradycje to trzeba było to połączyć z otwarciem zalewu ale to się przed wyborami pewnie nie uda, a wiadomo kto wtedy bedzie rzadził

  OdpowiedzUsuń