wtorek, 7 czerwca 2016

Zwycięstwa badmintonistów w Warszawie

W dniach 10-12 czerwca w Ornecie na Mazurach rozpocznie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Badmintonie. Województwo świętokrzyskie reprezentować będą zawodnicy Orlicza Suchedniów: Wiktoria Dąbczyńska, Izabela Pajek, Katarzyna Zięba, Maria Wierzbińska, Miłosz Miernik, Marcin Piwowar, Bartek Tomaszewski.
W miniony weekend część zawodników miała ostatni sprawdzian przed tym najważniejszym startem w tym roku. Wiktoria z kadrą narodową grała na Łotwie w turnieju YONEX LATUIA INTERNATIONAL 2016. W grze mieszanej z Robertem Cybulskim wygrała dwa mecze w kwalifikacjach, ale w turnieju głównym po zaciętym pojedynku przegrali z parą Raul Kasner/Helina Ruutel (Estonia) 7-21/21-19/21-23. W singlu w drugiej rundzie, Wiktoria przegrała z Francuzką Margot Lambert 11-21/17-21.
W Ogólnopolskim Turnieju Juniorów Młodszych i Młodzików Harcownik Warsaw grali inni reprezentanci Orlicza. Bardzo dobrze w kategorii juniorów wypadł Miłosz Miernik, który zajął pierwsze miejsce w singlu i mikście z Kasią Ziębą. Na najwyższym stopniu podium stanęły również deblistki Iza Pajek i Kasia Zięba. Ponadto Kasia w singlu była druga, przegrywając nieznacznie decydujący pojedynek. Również na drugich miejscach zawody ukończyli Jza i Marcin w mikście. Bardzo trudny i długi sezon zbliża się do końca, ten najważniejszy moment przed nami -trzymajcie kciuki!