wtorek, 14 czerwca 2016

Dwa medale gimnazjalistów

Radosław Żak (z prawej).
Ostatnio rozegrane były mistrzostwa województwa świętokrzyskiego w lekkiej atletyce w kategorii szkół gimnazjalnych. W zawodach z powodzeniem wystąpiła grupa reprezentantów suchedniowskiego gimnazjum.  Podopieczni nauczycieli wychowania fizycznego Jolanty Soja-Swajdo, Michała Piasty i Waldemara Piasty wywalczyli dwa medale oraz kilka miejsc w pierwszej dziesiątce.
Brązowe medale zdobyli Radosław Żak - 2.10 w skoku o tyczce oraz Karol Kamiński w biegu na 1000 m - 3.00,06. We wspomnianym biegu uczestniczył jeszcze Filip Miernik i zajął 10. miejsce z czasem 3.37,10.
W biegu na 300 metrów Radosław Żak  pobił rekord szkoły uzyskując czas 40.61, a drugi nasz zawodnik Maciej Sroczyński - 41.05. Obydwaj uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Również na 100 metrów Kacper Ślusarczyk - 12.59, Mateusz Kuźdub - 12.72 i Maciej Sroczyński - 13.02 zakończyli rywalizacje w "10".
Ósme miejsce zajęła sztafeta chłopców 4x100 z czasem 51.25. Pobiegli w niej: Mateusz Kuźdub, Karol Kamiński, Maciej Sroczyński, Patryk Ślusarczyk.
Ponadto szkołę reprezentowały jeszcze na 300 metrów: Julia Pająk i Patrycja Arabasz oraz Mateusz Ślusarczyk  w kuli - 9.33 m. Gratulujemy! Wkrótce opublikuję rekordy suchedniowskiego gimnazjum.