wtorek, 14 czerwca 2016

Suchedniowscy ministranci na drugich miejscach.

Zakończyła się kolejna edycja Ligi Ministrantów dekanatu skarżyskiego w piłce nożnej. Rozgrywki prowadzone były w dwóch kategoriach: szkół podstawowych - 9 zespołów i gimnazjalnych - 6 zespołów. Bardzo dobrze zagrali suchedniowianie, którzy w obu klasyfikacjach zajęli drugie lokaty.
Mistrzami w kategorii szkoły podstawowe zostali ministranci z parafii Najświętszego Serca Jezusowego  ze Skarżyska-Kamiennej (48 pkt.), wyprzedzając naszych z parafii Św. Andrzeja Apostoła (39). Najskuteczniejszym piłkarzem był Kacper Tumulec strzelec 54 bramek.
W kategorii gimnazjów zwyciężyli ministranci z parafii św. Ludwika z Bliżyna (31) przed suchedniowską parafią św. Andrzeja Apostoła (26).  W klasyfikacji strzelców, drugie miejsce zajął Mateusz Tumulec z 36 bramkami.
W sobotę, 11 czerwca w Sanktuarium Ostrobramskim w Skarżysku-Kamiennej odbyła się gala zakończenia Ligi Ministrantów. Po mszy odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów. Niestety nie posiadam składów naszych drużyn.