sobota, 26 marca 2016

Świąteczny remis Orlicza

Mirosław Słoń (z prawej). fot. Z. Biber.
W dniu dzisiejszym Orlicz w meczu o mistrzowskie punkty podejmował Piast Stopnicę, a więc rywala plasującego się wyżej w tabeli, z którym przegrał jesienią 0:2. Tym razem spotkanie zakończyło się remisem. Wynik być może sprawiedliwy, ale obie drużyny schodziły z murawy z niedosytem. Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego byłego piłkarza Orlicza Remigiusza Żelaznego.
W pierwszej połowie, którą biało-niebiescy wygrali po bramce Mirosława Słonia, to goście mogą mówić o pechu, ponieważ nie wykorzystali przynajmniej czterech okazji do zmiany wyniku. Udało im się to w drugiej połowie po stałym fragmencie gry (wolny). Nasz zespół dość szybko zdobywa drugą bramkę po wzorcowej akcji Moskal, Rzeszowski, Słoń. Pod koniec spotkania biało-niebiescy nie wykorzystują dwóch okazji na podwyższenie wyniku, natomiast goście już w doliczonym czasie doprowadzają do remisu.
Orlicz - Piast Stopnica 2:2 (1:0)
1:0 Mirosław Słoń (20')
1:1 Michał Krzemiński (66')
2:1 Mirosław Słoń (70')
2:2 Michał Krzemiński (90+3')
Orlicz: Ścisłowicz - Bator, Notzel, Górecki, Sikora - Moskal (71' Skarbek), Rzeszowski, Świtowski (87' Kita), Jarząb - Słoń (83' Marek Banaczkowski), Galus (63' Maciej Banaczkowski). (więcej zdjęć na fanpage KLIKNIJ).