niedziela, 31 sierpnia 2014

Nokaut w pierwszej połowie

Dariusz Górecki, strzelec dwóch bramek.
Przed meczem większość kibiców przewidywała zwycięstwo Orlicza, a tymczasem po pierwszej połowie było już 1:4(!) dla gości. Był to z pewnością zimny prysznic, chociaż tego dnia pogoda była idealna do gry. Nieszczęście zaczęło się w 8 minucie, kiedy w niegroźnej akcji środkiem boiska napastnik Alitu oddał zaskakujący strzał w długi róg bramki i na tablicy wyników ukazał się wynik 0:1. Jeszcze kibice nie ochłonęli, a już po 60 sekundach było 0:2, tym razem nasz zawodnik wybijał piłkę z linii bramkowej, ale tak niefortunnie, że ta wpadła do siatki. Odżyły nadzieje na lepszy wynik, po kapitalnym strzale z rzutu wolnego Dariusza Góreckiego, kiedy piłka odbiła się od poprzeczki i spadła już za linią. A więc 1:2 i mecz do wygrania. Ale nic z tego. O ile w 24 minucie po rzucie rożnym dla Alitu piłka trafiła w poprzeczkę, to dziesięć minut później również po rzucie rożnym zrobiło się 1:3. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy goście po kolejnym rzucie rożnym podwyższyli na 1:4.

W drugiej połowie, przyjezdni zadowoleni z wyniku, częściowo oddali inicjatywę, ale również biało-niebiescy zaczęli grać lepiej. W wyniku czego mecz toczył się na połowie gości, ale dopiero w 63 minucie Grzegorz Skarbek kapitalnym strzałem zmusił golkipera Alitu do kapitulacji. Pomimo naporu i bombardowania bramki, Orły wywalczyły jedynie rzut karny po faulu na Cheneshkovie, zamieniony przez Góreckiego na bramkę.
Szkoda straconych punktów, tym bardziej, że rywal był do ogrania. Nie można jednak tracić tyle bramek po stałych fragmentach gry, w tym przypadku rzutach rożnych.
Orlicz - Alit Ożarów 3:4 (1:4), widzów 200
0:1 Sorbian Piotr (8')
0:2 samobój, Piętak (9')
1:2 Górecki Dariusz (11')
1:3 Rzepa Przemysław (11')
1:4 Zdybski Konrad (45+1')
2:4 Skarbek Grzegorz (63')
3:4 Górecki Dariusz (85' karny)
Orlicz: Karliński - Notzel (54. Jackowski), Górecki, Krogulec, Piętak (73. Piwowar) - Moskal, Tuśnio, Ignatov, Rakhmanov - Skarbek, Cheneshkov.