sobota, 4 lutego 2023

TENISIŚCI STOŁOWI ZDOBYLI GDAŃSK

Bardzo dobrze w rundę rewanżową weszli tenisiści stołowi Global Pharmy Orlicz 1924 Suchedniów. W wyjazdowym meczu pokonali AZS AWFiS Balta Gdańsk 3 - 1. Mecz rozpoczął się od przegranej Daniela Bąka z Wang Zeng Yi. Kolejne starcie, w którym do stołu stanęli Robert Floras i Tomasz Tomaszuk, to był istny rollercoaster. Obaj zawodnicy wymieniali się na prowadzeniu, na szczęście ostatnie słowo należało do Roberta.
W rywalizacji leworęcznych pingpongistów Kowa Nakamura okazał się lepszy od Szymona Malickiego. O końcowym wyniku spotkania zdecydował mecz Wanga Zeng Yi z Robertem Florasem. Po zwycięstwie w pierwszym secie do 9, w drugim Robert Floras prowadził 10:8, a po chwili to Wandżi stanął przed szansą doprowadzenia do trzeciego seta. Nie wykorzystał prowadzenia 12:11 i ostatecznie przegrał 12:14. Tym samym suchedniowska drużyna dopisała w tabeli 3 punkty i zrobiła pierwszy krok, aby na koniec sezony przystąpić do play - offów, co najmniej z czwartego miejsca.

AZS AWFiS Balta Gdańsk – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 1:3

Wang Zeng Yi – Daniel Bąk 3:1 (11:8, 11:9, 7:11, 11:6)
Tomasz Tomaszuk – Robert Floras 2:3 (9:11, 11:5, 11:8, 8:11, 7:11)
Szymon Malicki – Kowa Nakamura 1:3 (9:11, 6:11, 11:9, 8:11)
Wang Zeng Yi – Robert Floras 0:2 (9:11, 12:14)