środa, 10 stycznia 2018

Powitanie Nowego Roku z "Noworoczną Galą Operetki"

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie odbyło sie wspaniałe widowisko muzyczne pt: "Noworoczna Gala Operetki z lampką szampana" w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego Artes Ensemble. Przed suchedniowską publicznością zaprezentowali się fantastyczni muzycy i soliści.
Zespół Artes Ensemble tworzą znakomici artyści, absolwenci Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Freiburgu i Zurychu, soliści oper i filharmonii, zajmujący się również działalnością pedagogiczną, posiadający w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach wokalnych, instrumentalnych i kameralnych w kraju i zagranicą.
Koncert rozpoczął dyr. SOK "Kuźnica" Andrzej Karpiński, który powitał wszystkich zebranych i zaprosił do wysłuchania i obejrzenia tego niezwyklego widowiska muzycznego słowami : życzę Państwu , aby dzisiejszy koncert dostarczył wielu pieknych wrażeń, przeżyć, radości, a swoim pogodnym nastrojem oraz muzycznym dowcipem wprowadził nas w nadchodzacy karnawał.
Program koncertu podzielony był na trzy części. W częsci pierwszej mogliśmy wysłuchać znakomite wykonania genialnych ponadczasowych utworow takich jak :"Nad pięknym, modrym Dunajem" J. Straussa II, "Marsz Radetzkiego" J. Straussa I, "Więc pijmy na chwałę miłości" z opery "La Traviata" G. Verdiego. W częsci drugiej natomiast zapanowały klimaty cygańskie. Wykonawcy w pięknych, kolorowych kostiumach zaprezentowali "Czardasza Silvy" z operetki "Księżniczka Czardasza" E. Kalmana, czy "Czardasza" V. Montiego. Następnie przenieśliśmy się do Hiszpanii, gdzie zapanowała "Aria torreadora" z opery "Carmen" G. Bizeta i "Granada" A. Lara. Program zakończył się wykonaniem utworów "Przetańczyć całą noc" z musicalu "My Fair Lady" Fr. Loewe oraz "O sole mio" E. Di Capua.
W koncercie wystapili :
Emilia Mikołajczyk - sopran,
Dominik Sierzputowski - tenor/baryton,
Emilia Dagil - skrzypce,
Małgorzata Janaszek - wiolonczela, prowadzenie Gali, scenografia,
Andrzej Janaszek - fortepian, reżyseria, aranżacje muzyczne utworów, dyr. artystyczny zespołu Artes Ensemble.
Na zakończenie pierwszej części koncertu kierownik artystyczny zespołu zaprosił na scenę Burmistrza Cezarego Błacha oraz dyr. suchedniowskiej "Kuźnicy" Andrzeja Karpińskiego, którzy złożyli zgromadzonej w sali widowiskowej publiczności życzenia noworoczne. Natomiast podczas antraktu, w sali lustrzanej wszyscy uczestnicy tej uroczystej gali mogli powitać Nowy Rok lampką szampana.
Mottem koncertu były słowa : "Niech wspólna radość i zabawa towarzyszy nie tylko początkowi Nowego Roku, ale przeniesie się na wszystkie jego dni". W imieniu organizatora koncertu noworocznego życzymy wszystkim mieszkańcom Suchedniowa dużo miłości i szczęścia w Nowym Roku 2018.
(info: SOK, więcej zdjęć na fanpage KLIKNIJ)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz