poniedziałek, 18 września 2017

Zwycięstwa i debiuty badmintonistów

Julia Pajek.
W  Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów Młodszych, który odbył się 16 września w Suchedniowie świetnie zagrała Julia Pajek, która wywalczyła dwa złote medale. W grze pojedynczej w finale Julia pokonała Oliwię Kocz (Tęcza Zagnańsk) 2:0 (19, 15), brązowy medal wywalczyła Weronika Zięba. Pajek drugie złoto wywalczyła w mikście z Kacprem Winek, w finale pokonali parę z Warszawy Błażej Krawczyk/Maria Rosa 2:1 (17, - 15, 20). Drugie lokaty i srebro w deblach zdobyli: Weronika Zięba /Aleksandra Pawlukiewicz i Andrzej Pięta/Antoni Strzelec.
W kategorii młodzik młodszy najlepsza z Suchedniowa była Emilia Szumielewicz, która wywalczyła brązowy medal w grze pojedynczej i srebrny z Joanną Więckowską w grze podwójnej. Ponadto Joanna dorzuciła brązowy medal w grze mieszanej z Mikołajem Morawskim.
Zawodnicy Orlicza na otwarcie sezonu 2017/2018 zdobyli łącznie osiem medali. W młodzikach młodszych pierwszy start w tak poważnym turnieju zaliczyli: Kaja Ziółkowska, Gabrysia Winkler, Jakub Dulemba, Alicja  Więckowska, Kacper Więckowski, Ula Markiewicz, Filip Obarski, Łukasz Zolbach.