sobota, 5 sierpnia 2017

Wysechł zbiornik w Suchedniowie

Upały dotarły do Suchedniowa. Temperatura przekracza trzydzieści kilka stopni w cieniu. Jest tak gorąco, że suchedniowski zbiornik wysechł. To oczywiście tylko żart, ponieważ wiemy, że woda została spuszczona w związku z jego odmulaniem. Prace właśnie się rozpoczęły. Koparki pracujące na terenie zalewu przygotowują drogi wyjazdowe, dokopując się do twardego podłoża, którymi będzie wywożony muł.
Takie drogi są wytyczane również w lesie za zalewem. A będzie co wywozić, ponieważ według szacunków będzie to ponad 120 tysięcy metrów sześciennych mułu. Po zakończeniu tych prac, w drugim etapie będą wzmacniane brzegi i remontowana zapora. Tak więc po raz pierwszy od 1974 roku, a więc od czasu oddania zalewu do użytkowania, doczeka się on tak gruntownej renowacji. Mało tego, po wybudowaniu ścieżek pieszych i rowerowych i uporządkowania terenu wokół niego, według mnie zostanie dopiero teraz zakończona jego budowa rozpoczęta prawie pół wieku temu.
1 komentarz:

  1. Tych robót jak na razie nie widać chhociaż pogoda dopisuje, za to trzeba na to konto zniszczyć lasek czyli to co jeszcze się uchowało, jakby nie mozna tego ulicą Bodzentyńską wywozić, za wzmacnianie brzegów dziekujemy, czyli zalewanie tym i śmierdzącym mułem żółtego piasku np od strony Bugaja

    OdpowiedzUsuń