niedziela, 20 sierpnia 2017

Hat-trick Staszewskiego i Orlicz liderem!

Drugi mecz Orlicza i drugie zwycięstwo. I tym razem biało-niebiescy odprawili zespół Lechii Strawczyn z bagażem czterech bramek. Przez większość spotkania padał deszcz i do tych trudnych warunków lepiej przystosowali się piłkarze Orlicza.
Od pierwszego gwizdka sędziego nadawali ton grze, akcje naszych były zdecydowanie groźniejsze i na efekty nie musieliśmy zbyt długo czekać. Już w 6. minucie Damian Kita wykłada piłkę Piotrowi Solnicy i jest 1:0. Trzy minuty później powinno być 2:0, ale golkiper gości wyszedł obronną ręką z pojedynku sam na sam z Solnicą, a dobitka Tomasza Staszewskiego trafiła w słupek. W 14 minucie Solnica dograł do Staszewskiego, a ten tym razem już był skuteczniejszy i Orły prowadziły 2:0. Orlicz w dalszym ciągu panował na murawie, co udokumentował ponownie Staszewski, który został obsłużony przez Huberta Janysta i po minięciu obrońców i bramkarza ustalił wynik do przerwy. Goście mogli być zadowoleni schodząc na przerwę, że stracili tylko trzy bramki, biało-niebiescy mogli w tym okresie strzelić przynajmniej drugie tyle.
W drugiej odsłonie spotkanie się wyrównało, ale cały czas było pod kontrolą naszych piłkarzy. Trener Bogdan Dąbrowski dokonał kilku zmian, a zmiennicy nie okazali się gorsi i ponownie za sprawą duetu Solnica Staszewski udokumentowali to golem. Pod koniec spotkania Mateusz Ubysz w czasie interwencji sprowokował karnego, którego goście zamienili na bramkę. W przekroju całego spotkania wygrana Orlicza w pełni zasłużona i co powinno cieszyć po niezłej grze. Po dwóch kolejkach Orlicz z Granatem Skarżysko otwiera ligową tabelę! W najbliższą niedzielę Orły grają w Chmielniku z tamtejszym Zenitem.
Orlicz - Lechia Strawczyn 4:1 (3:0)
1:0 Piotr Solnica (6')
2:0 Tomasz Staszewski (14')
3:0 Tomasz Staszewski (21')
4:0 Tomasz Staszewski (64')
4:1 Tomasz Baran (89' k.)
skład: Mateusz Ubysz - Michał Bator, Marcin Tacij, Kamil Olszewski, Hubert Janyst (68' Mateusz Sikora) - Grzegorz Skarbek, Paweł Jarząb (83' Bartosz Pająk)Piotr Mądzik (62' Mateusz Rafalski)Damian Kita (46. Karol Świtowski) - Tomasz Staszewski, Piotr Solnica (68. Adrian Solnica).