środa, 2 sierpnia 2017

Niebezpieczna ulica Bodzentyńska

Z dnia na dzień ulica Bodzentyńska w Suchedniowie staje się coraz niebezpieczniejsza dla jej użytkowników oraz pieszych i mieszkańców przy niej zamieszkujących. Główną tego przyczyną jest nadmierny ruch pojazdów ciężarowych typu TIR. O tym, że samochody te wytwarzają nadmierny hałas i zanieczyszczają środowisko naturalne już pisałem niejednokrotnie.
Gorzej, że w mieszkaniach zaczynają pękać ściany, a to jest już bezpośrednie zagrożenie dla lokatorów. Tiry niejednokrotnie przekraczają dozwoloną prędkość i tutaj do nieszczęścia jest blisko. W dniu dzisiejszym po godzinie 7 pędzący tir złapał gumę. Potężna eksplozja postawiła na nogi mieszkańców z okolicznych domów. Samochód na "kapciu" przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów, a później zatarasował ulicę Mickiewicza.
Nie trzeba mieć dużej wyobraźni, co mogłoby się stać, gdyby od wybuchającej opony oderwał się kawał gumy i trafił w przechodnia lub samochód ściągnęło w koleinach z jezdni. To już drugi taki przypadek, że tir w okolicach nadleśnictwa traci oponę w tak efektowny sposób. Wpływ na to mają z pewnością koleiny, prędkość a także przeciążenie pojazdów. Skutkiem tego ostatniego mogło być naruszenie rury w zeszłym roku, co skutkowało zapadnięciem się jezdni.
Z perspektywy czasu widać, jakim błędem było puszczenie ruchu z trasy S-7 w środek miasteczka. Wszędzie powstają obwodnice, a w Suchedniowie odwrotnie. Czy suchedniowianie są już skazani na wieczną uciążliwość pędzących tirów? A może warto coś zrobić w tym temacie, aby wyprowadzić ruch ciężkich samochodów z miasteczka.

4 komentarze:

 1. TIR to nie jest pojazd tylko organizacja "'Międzynarodowy Transport Drogowy" Panu chyba chodziło o ciągnik siodłowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TIR to też kierunek studiów na UJK w Instytucie Geografii "Turystyka i Rekreacja". Skrót ten może oznaczać wiele rzeczy ale kiedy mówimy TOR wskazując na ciężarówkę, każdy wie o co chodzi. Po co się czepiasz takich rzeczy?

   Usuń
 2. Czy ta ulica nie miała być remontowana? Podobnie zresztą jak Powstańców? Kadencja mija, a ulice nadal wyglądają jak po wojnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomijam już fakt, że na skrzyżowaniu przy Tesco nic się nie zmieniło. Mimo wypadku śmiertelnego! Nie ma kto nawet zdemontować niepotrzebnych i utrudniających widoczność siatek. Nawiasem mówiąc nowe sklepy przy Biedronce powstały, a dojazd jak był byle jaki tak pozostał!

  OdpowiedzUsuń