sobota, 20 kwietnia 2024

MINIMALNA PORAŻKA TENISISTÓW. REWANŻ W NIEDZIELĘ W SUCHEDNIOWIE!

Moc emocji mieli suchedniowscy kibice tenisa stołowego, gdy w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym play-off LOTTO Superligi Global Pharma Orlicz 1924 zmierzył się z Polskim Cukrem Gwiazdą w Bydgoszczy. Mimo minimalnej porażki 2:3, nasi zawodnicy zasługują na słowa pochwały za wspaniałą postawę. Nie byli faworytami, a mało brakowało aby sprawili dużą niespodziankę wygrywając na trudnym terenie.
W pierwszym pojedynku Piotr Cyrnek nie ustępował wicemistrzowi świata z 2021 roku, Trulsowi Moregardowi. Był o krok od sensacyjnego zwycięstwa, kiedy prowadził w pierwszym secie 10:7 oraz w trzecim 10:8, niestety oba sety przegrał. Nie zawiódł Jeongwoo Park pokonując Artura Grelę 3:1, podobnie jak Robert Floras, który zwyciężył z Vladislavem Ursu 3:2.
W pojedynku „jedynek” Jeongwoo Park uległ Trulsowi Moregardowi 1:3. Debel stał się decydującym momentem spotkania. Daniel Bąk i Robert Floras przegrali 2:3 z parą Ursu i Grela. Wynik dwumeczu pozostaje otwarty. W niedzielę o godzinie 16:00 w Suchedniowie zapowiada się wspaniałe widowisko, na które już teraz zapraszam sympatyków tenisa i nie tylko.
Polski Cukier Gwiazda – Global Pharma Orlicz 1924 3:2
Truls Moregard – Piotr Cyrnek 3:1 (14:12, 8:11, 12:10, 11:8)
Artur Grela – Jeongwoo Park 1:3 (11:4, 9:11, 5:11, 7:11)
Vladislav Ursu – Robert Floras 2:3 (11:7, 8:11, 9:11, 11:8, 5:6)
Truls Moregard – Jeongwoo Park 3:1 (11:8, 5:11, 11:7, 11:8)
Vladislav Ursu, Artur Grela - Daniel Bąk, Robert Floras 3:2 (11:6, 9:11, 5:11, 11:4, 6:1)