wtorek, 15 października 2024

SUCHEDNIOWSCY BADMINTONIŚCI NA PODIUM W TURNIEJU GRAND PRIX

W ostatni weekend w Białymstoku zostały rozegrane turnieje badmintonowe z cyklu Grand Prix Polski Juniorów i Młodzików. Wśród juniorów rywalizował Szymon Turski z PulsLift Nike, a w tej drugiej kategorii wiekowej wystąpili zawodnicy Orlicza: Jakub Chrząszcz, Oskar Pawelec, Piotr Sawicz, Gabriela Turska. Dwa razy na najniższym stopniu podium stanął Jakub Chrząszcz, w singlu i w deblu z Feliksem Getka (Dwójka Wesoła). Oskar Pawelec w singlu i w deblu z Piotrem Sawiczem zakończył gry w przedziale miejsc 5-8. Gabriela Turska w singlu zajęła miejsce 9-16, a w deblu z Patrycją Dec nie awansowały z grupy. Piotr grę singlową zakończył w grupie.
W finale miksta zagrał Szymon Turski z Veraniką Stankevich (SKB Suwałki), niestety przegrali i zajęli drugie miejsce. Ponadto Szymon nie awansował z grup w singlu i deblu.