Robotnicy Suchedniowa nie jeden raz dawali dowody swojego patriotycznego przywiązania do regionu, umiłowania własnej ojczyzny. Przypominając ich wiekowe tradycje pracy i walki, techniczny i organizacyjny rozwój zakładu, sygnalizując jego perspektywy rozwojowe oddajemy z jednej strony hołd poprzednim pokoleniom, z drugiej zaś – pokazujemy wzorce postępowania i działania.
Przemawiając na VII Zjeździe PZPR, I sekretarz KC PZPR tow. Edward Gierek powiedział: „(…) Nadal powinniśmy pogłębiać socjalistyczną świadomość klasy robotniczej, podnosić jej poziom ideologiczny i kulturę polityczną. Dbać należy zwłaszcza o to, aby młode pokolenie robotników kształtować wedle wzorców i postaw przodującej, zahartowanej ideowo kadry wielkoprzemysłowego proletariatu. Stałym zadaniem partii winno być upowszechnianie w całym społeczeństwie robotniczych tradycji, robotniczego spojrzenia na świat i stosunku do spraw państwa i narodu. Jest to jedna z najważniejszych przesłanek kształtowania socjalistycznej świadomości”.
Temu też nadrzędnemu celowi podporządkowane są tegoroczne obchody czterech wieków istnienia i tradycji Fabryki Urządzeń Transportowych.
Dając szczególny wyraz uznania dla wkładu w gospodarczy, społeczny i kulturalny rozwój PRL, dla wielowiekowych postępowych tradycji pracy i walki, dla osiągnięć w budownictwie socjalistycznym – w 34 rocznicę powstania Polski Ludowej, na wniosek Biura Politycznego KC PZPR, uchwałą Rady Państwa Fabryka Urządzeń Transportowych w Suchedniowie odznaczona została Orderem Sztandaru Pracy II klasy.
(źródło: broszurka FUT)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz