piątek, 25 października 2024

HISTORIA FABRYKI URZĄDZEŃ TRANSPORTOWYCH (16)

Biorąc pod uwagę obecne i przyszłe potrzeby gospodarki w planach rozwojowych FUT zakłada się produkcję 6 rodzajów podnośnikowych wózków czołowych z napędem spalinowym o udźwigu od 1200 do 2500 kg. Ich podnośniki będą miały napęd mechaniczny lub hydrostatyczny.
Sądzić należy, iż bardzo duże zastosowanie będą miały wózki napędzane silnikiem spalinowym, dostosowane do pracy w każdych warunkach terenowych. Zakłada się więc produkcję trzech wersji terenowych wózków podnośnikowych o udźwigu od 1000 do 3200 kg. Ich podnośniki będą miały napęd hydrostatyczny lub hydrodynamiczny.
Rozwijana będzie również produkcja 3 wersji akumulatorowych wózków podnośnikowych o udźwigu od 630 do 2000 kg. Będą one wyposażone w aparaty sterownicze oporowe lub tyrystorowe. Prace naukowo-badawcze zmierzające do unowocześnienia suchedniowskich wyrobów są w pełnym toku.
Rozwojowi produkcji poszczególnych rodzajów wózków transportowych towarzyszyć będzie również zwiększona produkcja i wzbogacony asortyment osprzętu roboczego. Wykonanie przyjętego programu przyczyni się w znacznym stopniu do wyeliminowania importu tego rodzaju urządzeń transportowych oraz wpłynie na wzrost eksportu. Wszystkim przedsięwzięciom produkcyjnym towarzyszyć będzie dalsza poprawa warunków pracy i socjalno-bytowych załogi.
Czterowiekowe dzieje fabryki wiążą się nierozerwalnie z historią naszego kraju, splatają wzajemnie tworząc jedną nierozerwalną całość. Fabryka żyła, gdy żyła Polska, ginęła Ojczyzna – rozpadała się fabryka. Zawsze jednak pozostawała jedna jedyna, zawsze ta sama siła motoryczna i twórcza, która pozwalała im odradzać się, młodnieć i rozprężać – ludzie, ich świadomość i uczucia, rozum i doświadczenia oraz umiłowanie własnego warsztatu pracy, zakładu, regionu i kraju. To dzięki ludziom dźwignął się Suchedniów po każdym kataklizmie dziejowym, to dzięki ludziom pomyślnie rozwija się współczesna Fabryka Urządzeń Transportowych.
(źródło: broszurka FUT)

7 komentarzy:

  1. A od 15.X powraca na pełnej hasło "Polacy na szparagi".

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najważniejsze, żeby być uśmiechniętym.

      Usuń
    2. To już wiadomo kto zbiera szparagi😆

      Usuń
    3. Coraz szerszy ten uśmiech, podobnie jak żaby grającej na brzytwie...

      Usuń
  2. Niestety, nec Hercules contra plures. Smutne, że podobny los decyzjami polskich (?) decydentów, podzieliły setki czy nawet tysiące fabryk i zakładów w ogłoszonej ponoć już teraz wolnej Polsce...

    OdpowiedzUsuń
  3. Kto tam pamięta FUT ja to pamiętam Boryszew i też już nie ma i tyle ludzi pracowało

    OdpowiedzUsuń
  4. Boryszew to był ostatni krok i kładka prowadząca do tego co z FUT-u zostało a niektórzy rządzący lapidarnie określali to w mało parlamentarnych słowach : ch**, d*** i kamieni kupa...

    OdpowiedzUsuń