sobota, 9 maja 2020

RELACJA ANDRZEJA GŁADYSZA Z MECZU ORLICZA (33)

#zostań w domu i czytaj. Meczem z Iskrą Orlicz rozpoczął rundę rewanżową sezonu 1962/1963. Na półmetku biało-niebiescy zajmowali 9. miejsce mając osiem punktów (3-2-6), bramki: 9:19. Nastąpiła zmiana na stanowisku trenera, Sylwestra Siudaka zastąpił Zdzisław Boduszek. Nastąpiło również kilka zmian w kadrze. W okresie przygotowawczym piłkarze przebywali na zgrupowaniu w Karpaczu.
Już w pierwszej minucie spotkania przeciwnicy mają świetne okazje do zdobycia prowadzenia. Najpierw Znojek będąc sam na sam z Lańczykiem strzela w aut. Co nie udaje się gościom, udaje się gospodarzom, kiedy to Bednarski centrując z samej linii bramkowej przy wybitnym współudziale Ksela uzyskuje prowadzenie. Z biegiem czasu zdopingowani strzeleniem bramki gospodarze uzyskują lekką przewagę, grając coraz lepiej. Uzyskują też drugą bramkę ze strzału debiutującego w tym spotkaniu Bednarskiego. Na kilka minut przed przerwą piłkarze Iskry uzyskują bramkę. Utrata bramki podrywa miejscowych do ataku, jednak kilka kapitalnych okazji na podwyższenie wyniku nie potrafi atak Orlicza wykorzystać.  Orlicz po zmianie stron nadal posiada przewagę i wkrótce podwyższa wynik spotkania na 3:1. Mylił się ten, kto sądzi, że piłkarze Iskry uznali się za pokonanych. Goście nie stracili wiary w możliwość zwycięstwa, grając swobodnie, pomysłowo i płynnie. Wykorzystując braki kondycyjne piłkarzy Orlicza uzyskali przygniatającą przewagę. Wkrótce Iskra umiejętnie wykorzystała dwa błędy Kołacza zdobywając kolejne dwie bramki, ratując tym samym jeden punkt.
Wynik remisowy jest wiernym odzwierciedleniem sytuacji i wydarzeń na boisku. W zespole kielczan najlepsze wrażenie pozostawiła gra - Kęckiego, Rottera i Marcinkowskiego; w Orliczu - Tuszni, Stelmarczyka, Wolniaka i Obary.
Suchedniów 24 marca 1963 - klasa okręgowa
Orlicz - Iskra 3:3 (2:1)
1 minuta - 1:0 Bednarski
21 minuta - 2:0 Bednarski
43 minuta - 2:1 Znojek
63 minuta - 3:1 Pomocnik
66 minuta - 3:2 Goździeniak
85 minuta - 3:3 Znojek
Sędziował: Zacharkiewicz (Radom), widzów 1 tysiąc
Orlicz: Lańczyk - Wolniak, Kołacz, Obara - Sołkiewicz, Tusznio Ryszard - Bednarski, Pomocnik, Stelmarczyk, Dróżdż, Wąsowski.