niedziela, 6 listopada 2022

WIKTORIA DĄBCZYŃSKA BYŁA BLISKO PODIUM

Po rocznej przerwie Wiktoria Dąbczyńska wróciła na europejskie korty i najpierw po dobrym występie w Pradze zajęła miejsce w przedziale 5-8, a w ten weekend zagrała w Budapeszcie w HUNGARIAN INTERNATIONAL CHAPMIONSHIP 2022.
W singlu pokonała w pierwszej rundzie Mołdawiankę Vlada Ginga 2:1 (-19, 12, 14), w drugiej rundzie po dobrym meczu musiała uznać wyższość Ukrainki Poliny Buhrovej 0:2 (-21, -14).
Debla zagrała z Asią Podedworny. Polski debel grał od pierwszej rundy bardzo dobrze, Asia i Wiktoria pokonały w I rundzie Dunki Alberte Christensen/Vibse Jonassen 2:0 (15, 21), w II rundzie ograły Hiszpanki (rozstawione z nr.2) Nerea Ivorra/Claudia Leal 2:1 (-18, 15, 10), w III rundzie w walce o półfinał stoczyły bój z Angielkami Abbygnel Haris/Anne Lado i w końcówce seta trzeciego przegrały walkę o medal 1:2 (-16, 20, -16), bardzo cieszy dobra gra deblowa naszych singlistek i jest spory niedosyt, bo... Angielki wygrały cały turniej.
Wiktoria pomału wraca do formy, jest silniejsza fizycznie i psychicznie, umiejętnie rozkłada swoje siły na meczach, kontuzja nauczyła ją rozważnego grania, cieszy się z każdej wygranej lotki. Jej celem i marzeniem jest zagranie w przyszłym roku w Krakowie na Igrzyskach Europejskich.