poniedziałek, 20 czerwca 2022

KAJA ZIÓŁKOWSKA PODWÓJNĄ MISTRZYNIĄ POLSKI!!!

W dniach 17 - 19 czerwca w miejscowości Poczesna zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików. Rewelacyjnie zagrała w nich Kaja Ziółkowska, reprezentująca suchedniowski klub PulsLift Nike. Kaja wywalczyła dwa złote medale i tym samym została podwójną mistrzynią Polski. Kto wie, czy nie byłoby trzeciego medalu, ale przepisy pozwalają grać tylko w dwóch grach.
Pierwszy medal Kaja wywalczyła w deblu z partnerką Leną Jachimek (Badminton School Gdynia). Warto podkreślić, że wszystkie gry z wyjątkiem półfinałowej wygrywały bez straty seta. W finale ograły Ewę Bartłomiejczuk (Hubal Białystok)/Hannę Niczyporuk (AZS AWF Katowice) 2:0 (21-16, 21-14). Przypominam, że finałowa rywalka Bartłomiejczuk dawniej reprezentowała barwy Orlicza.
Drugi złoty krążek Kaja wywalczyła w mikście z partnerem Bartoszem Puńko (Śląsk Wrocław). I tutaj, podobnie jak w deblu wszystkie gry z wyjątkiem półfinałowej wygrane bez straty seta. W finale ograli Tymoteusza Cybulskiego (Feniks Kędzierzyn-Koźle)/Alicję Syrek (Unia Bieruń) 2:0 (21-19, 21-14).
Tylko Kaja i Bartosz zdobyli po dwa złote medale, tym samym oboje zostali najlepszymi zawodnikami mistrzostw. Gratulujemy!!! Przypominam, że rok temu Kaja Ziółkowska również wywalczyła dwa złote medale (singiel, debel), ale wtedy reprezentowała klub kielecki Wschodnia.
Już w środę Kaja udaje się do Serbii, gdzie zagra w mistrzostwach tego kraju w singlu, deblu i mikście oraz dodatkowo w U-17 w singlu. Trzymamy kciuki!