poniedziałek, 27 czerwca 2022

CZTERY MEDALE BADMINTONISTÓW ORLICZA NA MISTRZOSTWACH POLSKI!!!

W dniach 23-26 czerwca w Baranowie zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie. Rewelacyjnie zagrali w nich reprezentanci Orlicza, którzy zdobyli aż cztery medale. Mistrzem Polski i złoty medal wywalczył nasz debel Zuzanna Turska/Oliwia Obara. Również Jakub Dulemba stanął na najwyższym stopniu podium. Ponadto Zuzanna i Jakub zagrali w finałach singla, wywalczając tytuły wicemistrzów i przywożąc srebrne medale. Tym samym został powtórzony dorobek medalowy sprzed roku, ale wtedy wywalczono tylko jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe krążki. Tylko dwa razy reprezentanci Orlicza zdobywali więcej medali, było to w roku 2008 (juniorzy młodsi 6) i w 2017 (juniorzy 6). Gratulujemy!
W grach podwójnych dziewcząt Zuzanna Turska/Oliwia Obara w finale wygrały z Karoliną Marek (Cross Tomice)/Oliwią Surowiec 2:0 (21:14, 21:12). Grały jeszcze Angelika Gryz i Gabriela Turska, niestety odpadły w pierwszej rundzie.
W grach mieszanych Jakub Dulemba z Aleksandrą Wasilewską (SKB Suwałki) w finale wygrali z Mateuszem Michalik (Lotka gm. Olsztyn)/Agnieszką Kopka (Korona Pabianice) 2:0 (21:9, 21:11). Ponadto grali jeszcze Oscar Pawelec i Gabriela Turska, kończąc zawody na drugiej rundzie.
W grach pojedynczych chłopców Jakub Dulemba w finale przegrał z Szymonem Gwiazdą (Korona) 1:2 (21:16, 22:24, 14:21). Był to niezwykle zacięty pojedynek, a sprawa tytułu mistrzowskiego rozstrzygnęła się w drugim secie. W tej kategorii grał jeszcze Jakub Chrząszcz kończąc rywalizację w pierwszej rundzie.
W grach pojedynczych dziewcząt Zuzanna Turska przegrała w finale z Aleksandrą Wasilewską (SKB) 0:2 (14:21, 15:21). Druga reprezentantka Orlicza Oliwia Obara odpadła w pierwszej rundzie.
Tylko w grach podwójnych chłopców Orlicz nie zdobył medalu. Jakub Chrząszcz z Aleksandrem Turskim odpadli w drugiej rundzie, a Oscar Pawelec z Marcelem Różańskim (Dwójka Wesoła) zakończyli gry również w drugiej rundzie.