niedziela, 15 września 2024

DEBIUT BARTKA ORZECHOWSKIEGO W REPREZENTACJI POLSKI

W miniony weekend w Warszawie został rozegrany międzynarodowy turniej Amp Futbol Cup. W reprezentacji U-19 zadebiutował suchedniowianin Bartek Orzechowski. Zagrał w dwumeczu z reprezentacją seniorów Iraku. Jest to niebywałe wyróżnienie ze względu na wiek Bartka, który ma dopiero 13 lat, a musiał rywalizować z dużo starszymi i doświadczonymi zawodnikami (!). W pierwszym spotkaniu przegranym przez Polskę 0:1, Bartek wszedł na boisko pod koniec meczu, ale w rewanżu miał więcej okazji do gry. Wszedł pod koniec pierwszej połowy i zszedł na pięć minut przed zakończeniem spotkania. Dał dobrą zmianę, był aktywny na boisku. Został nawet sfaulowany w polu karnym, ale ku zaskoczeniu wszystkich, sędzia nie podyktował rzutu karnego. Pomimo tego padł remis 1:1. Gratulujemy Bartkowi debiutu, który z pewnością nie będzie ostatnim meczem w koszulce reprezentacyjnej. Będziemy obserwować rozwój jego kariery.