sobota, 7 września 2024

CZTEROGODZINNY BÓJ "APTEKARZY"

Fantastyczny mecz w Suchedniowie pomiędzy Global Pharma Orlicz 1924 a Villa Verde KS Olesno dostarczył kibicom niezapomnianych emocji. Starcie w ramach LOTTO Superligi zakończyło się minimalną porażką Orlicza 2:3, ale walka była zacięta aż do ostatniej piłki. Cztery z pięciu pojedynków wymagały rozegrania wszystkich pięciu setów, co pokazuje wyrównany poziom obu drużyn. Bohaterami suchedniowskich "aptekarzy" byli Liao Cheng-Ting z Tajwanu i Słoweniec Deni Kożul, którzy pokonali Japończyka Taisei Matsushitę po zaciętych pięciosetowych starciach. Liao Cheng-Ting, mimo trudności, w decydującym secie zdołał odwrócić losy meczu, wygrywając 6:5. Z kolei Kożul nie dał przeciwnikowi szans, triumfując w piątym secie 6:1. Robert Floras również stoczył wyrównaną walkę z Jaroslavem Zhmudenko, ale ostatecznie przegrał w piątym secie 4:6. Największy żal może pozostać po ostatnim meczu Liao Cheng-Tinga z Wang Zeng Yi, gdzie Tajwańczyk nie wykorzystał setbola, przegrywając ostatecznie 2:3. Mimo porażki, zawodnicy Orlicza zasługują na ogromne brawa za zaangażowanie i determinację.
Pierwsze mecze sezonu 2024/25 już pokazują, że to będzie najbardziej wyrównana LOTTO Superliga w historii. Rywalizacja między drużynami jest niezwykle zacięta, co widać po wyrównanych spotkaniach, takich jak starcie Orlicza z Villa Verde KS Olesno. W niedzielę o g. 16:00 Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów zmierzy się u siebie z KTS Gliwice, a kibice mogą spodziewać się kolejnego emocjonującego widowiska. Wczoraj obie drużyny zdobyły po 1 punkcie po porażkach – Orlicz 2:3 z Villa Verde, a Gliwice 2:3 z Olimpią Grudziądz. Tenisiści stołowi Orlicza, w składzie z Liao Cheng-Tingiem, Denim Kożulem i Robertem Florasem, zaprezentują się w niedzielę w pełnej gotowości. We wtorek czeka ich wyjazdowe starcie z Olimpią Grudziądz, co oznacza, że czeka ich intensywny tydzień. W składzie KTS Gliwice zobaczymy takich zawodników jak Ioannis Sgouropoulos i Ho Kwan Kit, co zapowiada niezwykle interesujący pojedynek.