wtorek, 30 sierpnia 2022

WAKACYJNY KURS PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W SSP W OSTOJOWIE

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie przystąpiła do projektu „Przedsiębiorczość - Kapitał Przyszłości 2022” realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Celem projektu było kształtowanie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, poszerzanie wiedzy ekonomicznej i finansowej dzieci. W półkoloniach uczestniczyło 48 uczniów z gminy Suchedniów w dwóch grupach wiekowych.
Zajęcia odbywały się w dniach 22-27 sierpnia 2022r. Prowadzone były przez trenerów edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczości z Centrum Edukacji ProHarmonia w Kielcach.
Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych formach aktywności m.in. w zabawach i warsztatach z wykorzystaniem chrupek edukacyjnych PlayMais Classic Edulin, cegiełek Teifoc, klocków Lego, brały udział w grze terenowej "W świecie biznesu", tworzyły filmy animowane. Ciekawym punktem programu była wycieczka do Warszawy. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęło się spacerem po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku, pięknymi pawiami i licznymi wiewiórkami. Następnie była wizyta na Starym Mieście i spacer po rynku. Wyczekiwanym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego im. Sławomira S. Skrzypka. Multimedialna ekspozycja i tysiące unikatowych eksponatów przeprowadziły uczestników przez fascynujący świat finansów. Pieniądz był centralnym punktem każdej części ekspozycji. Zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP rozpoczęło się od narodzin pieniądza i prezentacji pierwszych form, jakie przyjmował w starożytności. Dalsza podróż to spotkanie z pieniądzem monetarnym, a finalnie z wirtualnym. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach "Pieniądzem może być wszystko" dowiedziały się, czym były płacidła, jakich przedmiotów do płacenia używano w różnych rejonach świata i dlaczego, jakie warunki musiało spełniać płacidło, aby zostało uznane za środek wymiany handlowej. Dotykały także prawdziwej sztabki złota, odróżniały falsyfikat od oryginału, zobaczyły jak wygląda od środka sejf i bankomat.
Uczestnicy wakacyjnego kursu przedsiębiorczości rozwijali kompetencje ekonomiczne, w tym samodzielne i pozytywne myślenie, umiejętność identyfikowania możliwości i poczucia wiary w siebie i swoje umiejętności, definiowali własne cele i brali odpowiedzialność za ich realizację, wykazywali się kreatywnością i dążeniem do osiągnięcia sukcesu.
(więcej zdjęć na fanpage KLIKNIJ)

3 komentarze:

  1. Z uwagi na temat projektu,w tekście brakuje informacji jaki był koszt tego przedsięwzięcia.

    OdpowiedzUsuń
  2. To tam jest tyle dzieci? Szacun

    OdpowiedzUsuń