niedziela, 28 sierpnia 2022

GLOBAL PHARMA ORLICZ 1924 WYGRYWA NA INAUGURACJĘ LOTTO SUPERLIGI

Udana inauguracja sezonu 2022/2023 Lotto Superligi dla Global Pharma Orlicz 1924. W pierwszym, przełożonym meczu z Oxynet Jarosław suchedniowianie wygrali za dwa punkty. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, a kibice byli świadkami ponad trzygodzinnego horroru. Rywale postawili trudne warunki, niejednokrotnie rozstrzygnięcia zapadały w ostatnich piłkach. W każdym pojedynku były dobre jak i trudne momenty. Nawet Robert Floras miał problemy w drugim secie z Alanem Kulczyckim, kiedy prowadził 9:3, a rywal zdobył kolejo 7 punktów, ale ostatecznie nasz zawodnik zakończył grę zwycięstwem. Debiutujący 17-letni Japończyk Kowa Nakamura "męczył" się w pięciu setach z dwa razy starszym Ukraińcem. Również miał gorsze momenty gry, jak chociażby w pierwszym secie, kiedy prowadził 7:3, by przegrać do ośmiu. Ale dwa ostatnie sety były dla naszego zawodnika. W trzecim starciu Daniel Bąk nie dał rady Irańczykowi Amirreza Abbasi, przegrywając w trzech setach. W czwartym pojedynku stanęli przy stołach najlepsi zawodnicy obu drużyn. Robert Floras niespodziewanie uległ Ukraińcowi. Wydaje się, że o przegranej naszego tenisisty zadecydował drugi set, kiedy Floras miał trzy piłki meczowe i ich nie wykorzystał. O losach spotkania zadecydowały gry deblowe, ostatecznie zakończone wygraną Global Pharma Orlicz 1924. Teraz 11 września nasza drużyna wyjeżdża na kolejny mecz do Olesna.
Global Pharma Orlicz 1924 - Oxynet Jarosław 3:2
Robert Floras - Alan Kulczycki 3:0 (12, 10, 4)
Kowa Nakamura - Yaroslav Zhmudenko 3:2 (-8, 9, -6, 6, 8)
Daniel Bąk - Amirreza Abbasi 0:3 (-8, -14, -3)
Robert Floras - Yaroslav Zhmudenko 1:2 (4, -10, -8)
Piotr Cyrnek/Daniel Bąk - Alan Kulczycki/Amirreza Abbasi 2:1 (8, -6, 4)