poniedziałek, 28 lutego 2022

ŚWIETNE WYSTĘPY BADMINTONISTÓW ORLICZA

W miniony weekend w Solcu Kujawskim został rozegrany Krajowy Turniej Młodzika, Młodzika Młodszego i Żaka w badmintonie. Bardzo dobry występ zanotowały zawodniczki Orlicza Zuzanna Turska i Oliwia Obara, które zagrały w finale kategorii wiekowej U-13. Zwyciężyła Zuzanna wygrywając z Oliwią 2:0 (7, 9). Tym samym na najwyższych stopniach podium stanęły dwie suchedniowianki, Zuzanna przed Oliwią. Nasze badmintonistki dały popis gry również w deblu wygrywając w finale z Sofią Semkło/Matyldą Woźniak (Kometa Sianów) 2:0 (6, 17).
Nie zawiódł również Piotr Sawicz, który również dwukrotnie stawał na podium. W singlu zajął trzecie miejsce, przegrywając w półfinale z późniejszym triumfatorem Mikołajem Saska (Feniks Kędzierzyn-Koźle). Piotr w deblu miał za partnera... Mikołaja Saska, dlatego nie dziwi, że nie mieli równych i wygrali turniej w swojej kategorii.
Do finału w grach pojedynczych dotarła również Gabriela Turska. W kategorii U-11 zajęła drugie miejsce. Gratulujemy naszym reprezentantom wspaniałych wyników!