poniedziałek, 7 lutego 2022

PUCHAR POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH W MOSTKACH

W niedzielę w Mostkach odbyła się kolejna edycja Pucharu Powstańców Styczniowych. Organizatorzy przygotowali dwie trasy biegowe na 24 kilometry i 9,7 km oraz 32-kilometrowy dystans MTB. W biegu na dłuższym dystansie stanęło na starcie blisko 100. uczestników. Zwyciężył Michał Bąk z czasem 1.34,08, wśród kobiet triumfowała Aleksandra Ciciorowska - 2.01,48. Na krótszym dystansie sklasyfikowano 83. uczestników. Zwyciężył Hubert Zawierucha - 38,11, w rywalizacji kobiet najszybsza była Wioleta Jończyk - 49,26. Wśród kolarzy, najszybciej z trasą poradził sobie Grzegorz Mazur - 1.27,17, z kobiet najszybciej trasę przejechała Krystyna Żyżyńska-Galeńska - 1.46,37. Na mecie zameldowało się 73. cyklistów.