niedziela, 8 października 2023

WIKTORIA DĄBCZYŃSKA W FINALE W KAMPALI

Podczas swojego dwutygodniowego pobytu w stolicy Ugandy, Kampali, Wiktoria Dąbczyńska osiągnęła swój największy sukces w dotychczasowej karierze. Miało to miejsce w turnieju II Uganda International Series 2023, który odbywał się w pobliżu malowniczego Jeziora Wiktorii, co dodatkowo podkreślało piękno tej sportowej przygody.
Po wielu ciężkich staraniach i determinacji, Wiktoria doszła aż do finału tego prestiżowego turnieju, co było nie tylko jej marzeniem, ale i marzeniem wielu jej kibiców. Już kilka dni temu zapowiadała, że medal jest na wyciągnięcie ręki, i nie zawiodła swoich fanów.
W ćwierćfinale Wiktoria pokonała zawodniczkę z Indii, Ananyę Agrawal 2:0 (21-5, 21-14), co było wyrazem jej niezwykłej formy i umiejętności. Następnie, w półfinale, stanęła do rywalizacji z Fadilah Shamika Mahamed Rafi z Ugandy, gdzie odniosła kolejne zwycięstwo 2:0 (21-17, 21-9).
Finał był emocjonującym rewanżem z poprzedniego tygodnia (zajęła wtedy miejsce w przedziale 5-8), gdzie zmierzyła się z utalentowaną zawodniczką z Indii, Meganą Reddy Maredoly. Po 51. minutach zaciętej walki Wiktoria przegrała 1:2 (8-21, 21-19, 17-21). Drugie miejsce to było zwieńczenie jej ciężkiej pracy i determinacji.
Gratulujemy Wiktoria! To niewątpliwie wielki moment w Twojej karierze sportowej. Życzymy Ci kolejnych sukcesów na drodze do Paryża 2024. Dziś w dalekiej Afryce świętujesz zasłużone sukcesy, ale jesteśmy pewni, że to tylko początek i jeszcze wielu niesamowitych chwil przed Tobą. Trzymamy kciuki za Twoje przyszłe starty i zwycięstwa!