sobota, 30 września 2023

ORLICZ 1924 WRACA BEZ PUNKTU Z DZIAŁDOWA

Park Jeongwoo wygrał w Działdowie z liderem Dekorglassu Jakubem Dyjasem 3:2. Niestety KS Global Pharma Orlicz 1924 wraca z ciężkiego terenu bez punktu. Bliski dwóch zwycięstw singlowych był Koreańczyk świetnie spisujący się w naszych barwach.
Sobotni mecz Lotto Superligi nie rozpoczął się po myśli Orlicza. Robert Floras przegrał z będącym w wysokiej formie Duńczykiem Jonathanem Grothem 0:3. Po nich do rywalizacji przystąpili liderzy zespołów – Park Jeongwoo i Jaku Dyjas. Do historii przejdzie drugi set, który nasz tenisista stołowy wygrał 21:19. O końcowym wyniku zadecydował skrócony piąty set. Remis był do 4:4, a końcówka należała do Azjaty. Niestety w trzecim singlu Piotr Cyrnek uległ Kaii Konishiemu 0:3. W tej sytuacji potrzebowaliśmy drugiego zwycięstwa Park Jeongwoo, którym w tym momencie miał bilans 7-0 w Orliczu w superlidze. Gdyby zwyciężył, doszłoby do debla, a wtedy ewentualnie z Robertem Florasem lub Piotrem Cyrnkiem mógłby wystąpić Daniel Bąk. Park Jeongwoo przegrywał 1:2, a w 4 secie obronił 2 meczbole. Wcześniej prowadził 10:7, lecz przeciwnik z Danii doprowadził do stanu 10:10. Natomiast w 5 secie pingpongista klubu z Suchedniowa wygrywał 3:2, by przegrać 3:6.
Dekorglass Działdowo – KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 3:1
Jonathan Groth – Robert Floras 3:0 (11:6, 11:3, 11:5)
Jakub Dyjas – Park Jeongwoo 2:3 (11:8, 19:21, 8:11, 11:9, 4:6)
Kaii Konishi – Piotr Cyrnek 3:0 (11:9, 14:12, 11:8)
Jonathan Groth – Park Jeongwoo 3:2 (11:6, 9:11, 11:7, 13:15, 6:3)