sobota, 2 września 2023

JEDEN PUNKT NA INAUGURACJĘ LOTTO SUPERLIGI

Wspaniałe widowisko miało miejsce w Suchedniowie! Mimo niefortunnego wyniku, to była znakomita reklama tenisa stołowego w tym regionie i dla drużyny Global Pharma Orlicz 1924.
W pierwszym meczu sezonu 2023/24 zespół Orlicza zmierzył się z Petralana TTS Polonia Bytom i choć przegrał po trzy i półgodzinnej rywalizacji 2:3, to zdobył jeden punkt. W spotkaniu widzowie podziwiali doskonałe akcje, wyrównane setbole i meczbole, a najbardziej emocjonujący był piąty set po raz pierwszy rozgrywany w nowej formule, a także zapierająca dech gra deblowa. W piątek, hala w Suchedniowie była pełna emocji, a oprawa była po prostu fantastyczna! Bardzo dobrze spisał się debiutant w barwach naszego zespołu Park Jeongwoo, który zwyciężył Viktorię Broddę i Patryka Chojnowskiego po 3:1. W składzie naszej drużyny wystąpiło aż pięciu zawodników. Niestety, w singlach nie powiodło się Francuzowi Damienowi Provostowi i Robertowi Florasowi. Damien w trudnej sytuacji obronił piłkę meczową przy stanie 1:2 i 9:10 przeciwko Patrykowi Chojnowskiemu, wygrywając seta do 10, ale niestety przegrał w skróconym secie piątym. W grze deblowej, decydującej o wyniku meczu, Piotr Cyrnek i Daniel Bąk mimo dobrej postawy ulegli duetowi Zatówka/Brodd 1:3.
W niedzielę Orlicz zmierzy się z beniaminkiem Poltarex Pogonią w Lęborku. Mimo sobotniej porażki pełni optymizmu patrzymy w przyszłość, bo nasza drużyna ma ogromny potencjał do osiągnięcia sukcesów!
Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Petralana TTS Polonia 2:3
Park Jeongwoo – Viktor Brodd 3:1 (11:4, 10:12, 11:9, 11:7)
Damien Provost – Patryk Chojnowski 2:3 (6:11, 11:13, 11:9, 12:10, 0:6)
Robert Floras – Patryk Zatówka 1:3 (9:11, 10:12, 11:6, 4:11)
Park Jeongwoo – Patryk Chojnowski 3:1 (11:13, 11:9, 11:8, 11:7)
Piotr Cyrnek/Daniel Bąk – Patryk Zatówka/Viktor Brodd 1:3 (4:11, 10:12, 12:10, 7:11)