niedziela, 30 października 2022

JOWITA MAZUREK I DAMIAN SARAT NIE SCHODZĄ Z PODIUM W KARATE

Suchedniowski sport ma się dobrze, a nawet bardzo dobrze (z wyjątkiem przechodzących kryzys piłkarzami). Na sportowej mapie mamy przedstawicieli kolejnych dyscyplin, w których odnoszą sukcesy. Mam na myśli tenisistów stołowych i karate. I chociaż w tej ostatniej nie mamy w naszym mieście klubu, to suchedniowianie odnoszą zwycięstwa na macie. Jowita Mazurek i Damian Sarat udanie rozpoczęli sezon 2022/2023
startując i trenując w Akademii Karate Kyokushin w Skarżysku Kamiennej pod czujnym okiem trenera Piotra Szlęzaka.
Jowita ma za sobą już cztery mocno obsadzone turnieje w których nie schodzi z podium. W turnieju Mini Challenger, który odbył się w ramach ligi karate kontaktowego w Chrząstowicach obok Opola zajęła 2. miejsce.
Jeszcze lepiej walczyła 16 października w X edycji ogólnopolskiego turnieju karate o pasy mistrzowskie federacji Uechi-Ryu Polska w Częstochowie. Jowita wywalczyła pierwsze miejsce, broniąc pas mistrzowski zdobyty w zeszłym roku.
Kolejny turniej to IKO Nakamura Polish Open 2022. Zawody przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie, z udziałem 42. ośrodków z sześciu organizacji z Polski, Czech i Ukrainy - łącznie ponad 500 zawodników. Podczas oficjalnego otwarcia odbyły się walki pokazowe zawodników federacji UFC, KSW, FEN i Babilon MMA. Jowita w finale, po bardzo emocjonującym i wyrównanym pojedynku w dogrywce niestety ulega zawodnicze z Warszawy i zajęła 2. miejsce.
W ostatnią sobotę odbył się po raz pierwszy ogólnopolski turniej o Puchar Dębu Bartek, gdzie Suchedniów był reprezentowany przez Damiana Sarata, zdobywcę brązowego medalu i Jowitę Mazurek, która wywalczyła srebrny krążek.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!