niedziela, 27 marca 2022

DANIEL BĄK WICEMISTRZEM POLSKI W TENISIE STOŁOWYM!!!

W Częstochowie w dniach 25-27 marca zostały rozegrane 90. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Suchedniowski klub Global Pharma Orlicz 1924 był reprezentowany przez Daniela Bąka i Jakuba Perka. Z mistrzostw nasi zawodnicy wracają ze srebrnym medalem. Zdobył go Daniel Bąk grając wspólnie z Robertem Florasem (Polonia Bytom). W finale przegrali z parą Konrad Kulpa/Tomasz Kotowski (Energa Toruń) 1:3 (10, -3, -9, -9), co ostatecznie dało im tytuł wicemistrzów Polski. Gratulujemy! Jednocześnie przypominam, że od nowego sezonu Robert będzie reprezentował barwy suchedniowskiego klubu. Jakub grając w parze z Jakubem Dyjasem (Dekorglass Działdowo) przegrali w ćwierćfinale z Maciejem Kubik/Kamilem Kurowskim (Dekorglass) 2:3 (-9, -9, 8, 8, -7) i zajęli w końcowej klasyfikacji miejsca w przedziale 5-8.
W singlu Jakub Perek odpadł w trzeciej rundzie z Szymonem Kolasa (Politechnika Rzeszów) 3:4 (-9, 10, 11, -10, -9, 5, -6), co uplasowało go w przedziale miejsc 9-16. Daniel Bąk przegrał w drugiej rundzie z Tomaszem Kotowskim (Energa Toruń) 2:4 (-4, -1, 1, -5, 5, -2) i dało to miejsce w przedziale 17-32.
W mikście Jakub grając z Emilją Kijok (Stella Gniezno) odpadli w drugiej rundzie przegrywając z parą Kolasa/Zuzanna Wielgos (Rzeszów) 1:3 (-8, 9, -9, -10), kończąc zawody na miejscu w przedziale 17-32.
To już trzeci medal rangi mistrzostw Polski zdobyty przez zawodników Global Pharma Orlicz 1924. Rok temu Daniel w deblu zdobył złoto, a Jakub w mikście brąz. Dzięki tegorocznemu srebru Daniela, w suchedniowskim klubie mamy komplet medali. Gratulujemy!