poniedziałek, 8 listopada 2021

KAJA ZIÓŁKOWSKA I JULIA PAJEK NA PODIUM W DRZONKOWIE

W dniach 5-6 listopada w hali WOSiR w Drzonkowie rozegrano Otwarte Grand Prix Juniorów i Młodzików w badmintonie. W turnieju wzięło udział 167 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Nasze województwo reprezentowały dwie zawodniczki w kategorii juniorów Julia Pajek z Orlicza oraz w młodziczkach Kaja Ziółkowska (UKS Wschodnia 12 Kielce). Obie stanęły na podium i mogą uznać występ na bardzo udany. Julia Pajek najlepiej spisała się w grze mieszanej grając z Mateuszem Podkowiński (Hubal Białystok) zajęli trzecie miejsce. W deblu Julia zajęła drugie miejsce w grupie. Kaja Ziółkowska rozegrała bardzo dobre zawody, grając wszystkie trzy gry i we wszystkich zaszła do finałów. Najlepiej wypadła w mikście w parze z Bartoszem Puńko (Śląsk Wrocław) i w deblu z Leną Jachimek (Badminton School Gdynia) stając na najwyższym stopniu podium. W finale w singlu po zaciętym trzy setowym pojedynku ostatecznie uległa koleżance Alicji Syrek 1:2 (-13, 21, -18). Kto wie jak zakończyłby się ten finał, ale dla Kai był to już 11 pojedynek i troszkę zabrakło sił. Mimo wszystko gratulujemy dwóch pierwszych i jednego drugiego miejsca.