piątek, 18 czerwca 2021

BRĄZOWY MEDAL WIKTORII DĄBCZYŃSKIEJ I... KONTUZJA

Pechowo dla Wiktorii Dąbczyńskiej zakończyły się 57. Indywidualne Mistrzostwa Polski w badmintonie rozegrane w dniach 15-18 czerwca w Białymstoku. Reprezentantka Orlicza w grach pojedynczych dotarła do półfinału. Po drodze nie straciła nawet jednego seta, wygrywając wszystkie pojedynki po 2:0. Niestety w półfinale, w pierwszym secie przy stanie 6:6, musiała zrezygnować z dalszej gry, ze względu na kontuzję. Szkoda, Wiktoria była jedną z faworytek do tytułu mistrzowskiego, a tak jej rywalka Zuzanna Jankowska (Feniks Kędzierzyn-Koźle) wywalczyła ten tytuł. Ostatecznie Wiktoria musiała zadowolić się brązowym medalem.
Druga zawodniczka Orlicza, Aleksandra Pająk grała w deblu w parze z Aleksandrą Radziszewską (Hubal Białystok). Nie miały szczęścia w drabince i w meczu o wejście do ćwierćfinału trafiły na późniejsze mistrzynie Polski Wiktorię Adamek (Ząbkowice Dąbrowa Górn.)/Kornelię Marczak (Plesbad Pszczyna). W końcowej klasyfikacji zajęły miejsca w przedziale 8-16. Aleksandra grała jeszcze w mikście w parze z Mateuszem Pietruszką (Chojnik Jelenia Góra). Po wygraniu kwalifikacji, w grach finałowych nie sprostali w pierwszej rundzie Jakubowi Melaniuk (Unia Bieruń)/Anastasii Kosenchuk (Hubal).