poniedziałek, 27 maja 2024

SUCHEDNIOWSCY BADMINTONIŚCI NA PODIUM W BIAŁYMSTOKU

W miniony weekend w Białymstoku, w turniejach badmintonowych z cyklu Yonex Polish Masters oraz Yonex Polish International Festival wystąpili reprezentanci suchedniowskich klubów. W tym pierwszym turnieju bardzo dobrze zagrał Jakub Dulemba (Orlicz), który w kategorii wiekowej U-17 wywalczając drugie miejsce w deblu. Ponadto Jakub w singlu zajął miejsce w przedziale 9-16, a w mikście 17-32.
W turnieju Yonex Polish International Festival klasę mistrzowską pokazał Aleksander Turski (PulsLift Nike) w kategorii wiekowej U-13, stając dwa razy na najwyższym stopniu podium w deblu i mikście. Zawodnicy Orlicza Antoni Osman i Maciej Fąfara nie awansowali z grup, ale zebrali kolejne turniejowe doświadczeni, które wykorzystają na kolejnych turniejach.
W kategorii wiekowej U-15 zagrał Piotr Sawicz, który w deblu dotarł do ćwierćfinałów i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu w przedziale 5-8,w singlu zajął miejsce 9-16, a w mikście nie awansował z grupy.