sobota, 13 maja 2023

FESTIWAL GOLI W MECZU ORLICZA Z WIERNĄ

Kibice zgromadzeni w piątkowe popołudnie na stadionie przy ulicy Sportowej nie mogli narzekać na brak emocji. Co prawda Orlicz przegrał z Wierną Małogoszcz, ale mogli obejrzeć aż dziewięć goli strzelonych przez obie drużyny. Takie hokejowe wyniki są rzadkością na stadionach piłkarskich, tym bardziej w najwyższej klasie rozgrywkowej w województwie jakim jest 4 liga świętokrzyska. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości, którzy po 11. minutach prowadzili już 3:0. Do przerwy wynik już się nie zmienił, chociaż orły miały okazję na strzelenie gola, ale piłka po uderzeniach Damiana Kity i Kacpra Sikory trafiała odpowiednio w słupek i poprzeczkę. Po zmianie stron biało-niebiescy przeprowadzili akcję, Patryk Zygmunt dograł do Kity a ten strzelił gola. Jednak przyjezdni podwyższyli prowadzenie po rzucie karnym. Piłkarze Orlicza nie załamali się takim obrotem sprawy, ruszyli do przodu i po dwóch asystach Sikory, najpierw Jakub Przeworski a następnie Kita umieścili piłkę w siatce rywali. Kiedy wydawało się, że orły dopadną gości i doprowadzą do remisu ponownie sędzia wskazał na wapno i Wierna podwyższyła prowadzenie. Już w doliczonym czasie gry przyjezdni strzelili szóstą bramkę. Teraz Orlicz czeka wyjazd do Kazimierzy Wielkiej, która prawdopodobnie również spadnie do okręgówki, a więc jest szansa na rewanż i zdobycie punktów.
Orlicz - Wierna 3:6 (0:3)
0:1 Mateusz Rejowski (4')
0:2 Paweł Rogula (6')
0:3 Paweł Rogula (11')
1:3 Damian Kita (51')
1:4 Paweł Rogula (55' k.)
2:4 Jakub Przeworski (65')
3:4 Damian Kita (77')