piątek, 17 grudnia 2021

NA 10-LECIE POLSKI LUDOWEJ SPORTOWCY LUDOWEGO ZESPOŁU SPORTOWEGO W SUCHEDNIOWIE OTRZYMALI NOWY STADION

Pisałem o suchedniowskim stadionie, a właściwie o jego budowie, która trwa prawie 70 lat. Teraz będzie o tym jak oddano obiekt po jego gruntownej modernizacji. A tak o tym pisano - W dniu 19 września 1954 roku w Suchedniowie odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego, który LZS-owcy otrzymali w X-lecie Polski Ludowej. Na uroczyste otwarcie przybyli: Przewodniczący Prezydium Powiatowej Rady Narodowej - tow. Kwas, kierownik Wydz. KF WKKF - mgr Jaworz oraz przedstawiciele Rady Wojewódzkiej LZS.
Uroczystego otwarcie stadionu dokonał przewodniczący Prez. PRN - tow. Kwas, który w serdecznych słowach życzył sportowcom LZS w Suchedniowie nowych osiągnięć. Po przemówieniu tow. Kwasa, flagę na maszt wciągnął najlepszy lekkoatleta LZS - Maj. Następnie odbyła się defilada, w której wzięli udział LZS-owcy oraz zrzeszenia sportowe: Stal, Start, Spójnia, Unia.
W odbytych zawodach lekkoatleci Kielecczyzny osiągnęli szereg dobrych rezultatów. Najlepszy wynik osiągnął Olesiński ze Stali Skarżysko, który w biegu na 100 m osiągnął czas 11,3 sek. W pchnięciu kulą rekordzista województwa - Stefan Kowalik uzyskał wynik 13,71 m.
W pozostałych konkurencjach zwyciężyli: 100 m kobiet - Krystyna Aleksanderek Stal Radom 13,2 sek, 1500 m - Grychno Stal Skarżysko 4.30,3, 5.000 m - Iwanowski Unia Pionki 17.31,8, skok w dal mężczyzn - Dziedzic Start Kielce 5,97 m, skok wzwyż mężczyzn - Maj LZS 165 cm, rzut dyskiem kobiet - Krzemińka Stal Skarżysko 30,43 m.
W zawodach koszykówki mężczyzn Spójnia Kielce pokonała LZS Daleszyce 59:40 (24:18). W siatkówce kobiet pierwsze miejsce zdobyła niespodziewanie drużyna Kolejarza Skarżysko, zwyciężając w finale Spójnię Kielce 2:0, trzeci był LZS Skarżysko. W siatkówce mężczyzn Spójnia Włoszczowa pokonała LZS Suchedniów 2:1, a grały jeszcze Start i Spójnia z Kielc.
W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie piłkarskie o Puchar Polski pomiędzy miejscowym LZS a Stalą Radom. Zwyciężyli goście 3:1 (3:1). Podczas przerwy rozegrano wyścig rozstawny, w którym wzięli udział kolarze Startu Kielce i LZS Suchedniów. Zwyciężył Turek ze Startu Kielce.
Na zakończenie imprezy odbyły się występy artystyczne zespołu WDK Kielce oraz zabawa ludowa.