poniedziałek, 6 grudnia 2021

JULIA PAJEK I JAKUB DULEMBA NA PODIUM W WARSZAWSKIM FESTIWALU BADMINTONA

Już po raz 18. odbył się Warszawski Festiwal Badmintona. W dniach 3-5 grudnia,
w międzynarodowej obsadzie (Polska, Ukraina, Czechy) rywalizowali między sobą  zawodnicy w kategoriach Grand Prix: U-19 i U-15 oraz U-17 w Krajowym Turnieju - II Memoriał Andrzeja Janeckiego. Orlicz był reprezentowany przez trzyosobowy skład: Julia Pajek, Julia Pająk i Jakub Dulemba.
Bardzo dobry występ zanotowała Julia Pajek, która w mikście z Mateuszem Podkowińskim (Hubal Białystok) wywalczyła trzecie miejsce. Julia i Mateusz w grupie pokonali utytułowaną parę Jan Frańczak (Hubal)/Julia Piwowar (Set Mazańcowice) 2:1 (16, -6, 19), a w meczu o 3 miejsce wygrali również z mocną parą Bartosz Krajewski (ABRM Warszawa)/Julia Pławecka (Plesbad Pszczyna) 2:1 (13, -18, 18). Julia Pająk w mikście z Kacprem Górniakiem (Chojnik Jelenia Góra) zajęła miejsce w przedziale 5-8.
Dobrze zagrał również Jakub Dulemba, który jako młodzik młodszy zagrał w U-15 i awansował z grupy, ostatecznie zajmując miejsce 9-16, a w grze mieszanej z Alicją Syrek (Unia Bieruń) wywalczył trzecie miejsce, wygrywając po zaciętym meczu z Mikołajem Krystkiem (Orbitek Straszęcin)/Mają Naumczyk (Technik Głubczyce) 2:1 (-22, 22, 13).
To był ostatni w tym roku turniej z cyku Grand Prix. W planach klubu jest jeszcze start w Drużynowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się 17-19 grudnia w Białymstoku.
Aleksandra Dąbczyńska przekazuje gratulacje dla zawodników oraz dla Marka Czaplińskiego za wytrwałość w organizacji Warszawskiego Festiwalu Badmintona ! Kieruje również podziękowania dla dyrektora turnieju Marka Krawczyka za profesjonalną organizację turnieju !
W czasie trwania zawodów odbył się kurs sędziowski, który z powodzeniem ukończyli nasi zawodnicy SzymonTurski i Bartosz Dulemba ! Gratulujemy!