sobota, 15 sierpnia 2020

KLĘSKA ORLICZA W NOWINACH

Wczoraj Bayern rozgromił Barcelonę. Nikt nie spodziewał się takiego wyniku. Podobnie było dzisiaj w Nowinach, w meczu 4 ligi świętokrzyskiej pomiędzy miejscowym GKS a Orliczem. W pierwszej połowie biało-niebiescy byli zespołem lepszym. Dyktowali warunki gry, przeprowadzali oskrzydlające akcje. Brakowało tylko jednego - ich skutecznego wykończenia. Gdy zawodnicy schodzili na przerwę, nic nie zapowiadało, że w drugiej odsłonie będziemy oglądać inny mecz. Pierwszy niepokojący sygnał to zejście z boiska Tihomira Cheneshkova. Jednak kto wie, czy na przebieg tego spotkania nie miała pomyłka sędziego w 57 minucie. Biało-niebiescy przeprowadzili wtedy piękną akcję zakończoną zdobyciem gola (na 1:0), lecz sędzia odgwizdał spalonego, którego nie było. Niecałe trzy minuty później gospodarze po błędzie naszej obrony zdobyli prowadzenie. Kilka minut później kolejny błąd Oleksjia Shrama i miejscowi prowadzili różnicą dwóch bramek. Podopieczni trenera Łukasza Ubożaka już do końca spotkania nie potrafili nawiązać równorzędnej walki. Udało im się strzelić honorową bramkę, na co gospodarze odpowiedzieli trzema. Dziwny to był mecz, oglądając go miało się wrażenie, że ogląda się dwa inne spotkania. Jedno do przerwy i całkiem inne po przerwie.
GKS - Orlicz 5:1 (0:0)
1:0 Wojciech Niebudek (60')
2:0 Bartosz Papka (66')
3:0 Dominik Szewczyk (71')
3:1 Piotr Solnica (81')
4:1 Jakub Olearczyk (87')
5:1 Jakub Olearczyk (90')
skład: Shram - Kołomański, Cedro, Cheneshkov (46' Skarbek), Świtowski (87' Bator) - M. Tumulec, Solnica, Boleń, Chrzanowski - Paprocki (71' Piotrowski), Supierz (79' Staszewski)