poniedziałek, 14 sierpnia 2017

Pewna wygrana Orlicza na inaugurację ligi

Bardzo dobrze zainaugurowali sezon piłkarze Orlicza. W meczu o mistrzostwo klasy okręgowej na własnym boisku rozbili Piast Stopnicę 4:0. Początek spotkania nie zapowiadał tak przekonywującego zwycięstwa, oba zespoły grały asekuracyjnie. Ale tuż po przerwie, w pierwszej akcji Orły strzeliły gola. Tomasz Staszewski przejął piłkę, dograł do Damiana Kity, a temu nie pozostało nic innego jak umieścić ją w siatce.
Biało-niebiescy mogli później podwyższyć prowadzenie, ale nie wykorzystali dogodnych sytuacji podbramkowych. Przyjezdni dążyli do wyrównania, ale na przeszkodzie stanął bramkarz Mateusz Ubysz. W końcówce meczu parę minut po wejściu na murawę swoją pierwszą bramkę strzelił Mateusz Tumulec. W ostatnich minutach po rzucie rożnym Paweł Jarząb podwyższył prowadzenie, a już w doliczonym czasie gry Tomasz Staszewski ustalił wynik spotkania. Reasumując, wygrana Orlicza w pełni zasłużona, a goście mogą być zadowoleni, że nie wyjechali z dwa razy większym bagażem bramek. Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami, tym bardziej, że z różnych względów nie zagrali Grzegorz Skarbek, Mateusz Rafalski i Karol Świtowski.
Orlicz - Piast Stopnica 4:0 (0:0)
1:0 Damian Kita (46')
2:0 Mateusz Tumulec (82')
3:0 Paweł Jarząb (90')
4:0 Tomasz Staszewski (90'+2')
skład: Mateusz Ubysz - Michał Bator, Marcin Tacij, Kamil Olszewski, Mateusz Sikora (87' Bartosz Pająk) - Hubert JanystPaweł Jarząb, Piotr MądzikDamian Kita (78. Mateusz Tumulec) - Tomasz Staszewski, Piotr Solnica (67. Adrian Solnica).