niedziela, 22 maja 2016

Złote Julie!

Złoty medal i tytuł mistrzowski w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w badmintonie wywalczyły w Kobierzycach Julia Pająk i Julia Pajek. Reprezentantki Orlicza w grach podwójnych szły przez turniej jak burza, nie tracąc setów. Dopiero w finale straciły jednego, ale nie miało to większego znaczenia, ponieważ pokonały Dominikę Gajdę/Julię Prokopczuk (Feniks Kędzierzyn-Koźle) 2:1 (12, -11, 18). Druga nasza para Aleksandra Pawlukiewicz/Weronika Zięba odpadły w pierwszej rundzie.
W grach singlowych Julia Pajek i Weronika Zięba dotarły do ćwierćfinału, niestety nie udało im się awansować do strefy medalowej (miejsca 4-8), a Julia Pająk zakończyła rozgrywki na miejscu w przedziale 9-16.
W singlu chłopców Andrzej Pięta nie przeszedł pierwszej rundy, podobnie jak w mikście Pawlukiewicz z Dawidem Piwowarczykiem. W deblu Pięta/Piwowarczyk odpadli w drugiej rundzie i zajęli miejsca 9-16. Gratulacje dla zawodników, a zwłaszcza złotych medalistek. Nie możemy pominąć trenerów Aleksandry Dąbczyńskiej i Stefana Pawlukiewicza, którym również gratulujemy bardzo dobrego przygotowania podopiecznych, co się przełożyło na kontynuowanie medalowego dorobku Orlicza w badmintonie.