Strony

poniedziałek, 21 października 2024

HISTORIA FABRYKI URZĄDZEŃ TRANSPORTOWYCH (12)

Te i inne wyróżnienia świadczą, że załoga FUT nie jest biernym obserwatorem wydarzeń w politycznym i społeczno-gospodarczym życiu kraju, lecz z poświęceniem i ofiarnością tworzy i pomnaża jego dorobek. Swoistym wyrazem tej aktywności, przywiązania załogi do zakładu i miasta, są czyny społeczne i produkcyjne. W jednym tylko 1977 roku, pracownicy FUT przepracowali społecznie ponad 12,7 tys. godzin, a łączna wartość wykonanych przez nich prac produkcyjnych i społecznych zamyka się kwotą około 2,2 mln. zł.
Za wszystkimi produkcyjnymi i pozaprodukcyjnymi przedsięwzięciami kryje się ogromna praca polityczno-organizatorska prężnej organizacji partyjnej, która skupia w swych szeregach 200 członków i 30 kandydatów PZPR. Równie aktywnie pracują: zakładowe organizacje ZSMP, zrzeszające ponad 200 młodych ludzi oraz TPPR, SIMP, PTE, KTiR i TKKF.
Dużemu zaangażowaniu załogi towarzyszy stała troska kierownictwa fabryki o systematyczne polepszanie warunków bytu, pracy i wypoczynku. W ostatnich latach zarobki pracowników wzrosły średnio o 40 proc. Wraz z rozbudową FUT urządzono szatnie dla robotników, zorganizowano świetlicę, klub „Raczek”, bibliotekę zakładową, od wielu lat rozwija aktywną działalność zakładowa orkiestra dęta, organizowane są różne formy życia kulturalnego i towarzyskiego dla załogi. Stałą troską otaczani są emeryci i renciści, a doroczne spotkania z nimi stały się miłą i przyjemną tradycją w zakładzie.
(źródło: broszurka FUT)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz