wtorek, 13 sierpnia 2024

KAJA ZIÓŁKOWSKA ZE SREBRNYM MEDALEM W BIRMINGHAM

Kaja Ziółkowska zdobyła srebrny medal w grze mieszanej w prestiżowym turnieju Yonex All England Junior Badminton Championships w Birmingham. Grajac w parze z Anglikiem, Jamesem Songiem, dotarła do finału miksta, pokonując po drodze kilka bardzo mocnych par, w tym Mistrzów Anglii U19. Ostatecznie, wspomniany duet uległ reprezentantom Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bharathowi Latheeshowi i Taabii Khan. To osiągnięcie jest szczególnie imponujące, biorąc pod uwagę, że był to pierwszy start Kai po kontuzji kolana. Suchedniowianka wystąpiła również w grze pojedynczej, gdzie była rozstawiona z numerem 6. Po pewnym zwycięstwie nad Anną Stewart, przegrała w trzeciej rundzie z Amerykanką Suneri Chinthalapati, która później zdobyła "srebro".
Mimo że Kaja nie była jeszcze w pełni formy, ten turniej okazał się dla niej wyjątkowo udany. Z Birmingham nasza zawodniczka udała się na konsultacje Kadry Narodowej do Czech. Kolejne zawody, w których weźmie udział, to turnieje elity w Litewskiej Rydze oraz Adamietz Polish U19 Open i Polish International 2024. Przed Kają wiele wyzwań, ale jej dotychczasowe wyniki pokazują, że jest na dobrej drodze do sukcesów.